Změnit zemi:

Kanárské ostrovy

Kanárské ostrovy patří mezi nejnavštěvovanější turistické destinace, kterých se jejich návštěvníci jen stěží nabaží. Sluncem zalité ostrovy totiž nabízejí skutečně širokou škálu možností trávení volného času. Grand Canaria je zelený ostrov plný parků a zvířat, Fuerteventura je ostrůvek vhodný ke klidnějšímu odpočinku na zdejší kilometry dlouhé pláži, na Tenerife je zase množství botanických zahrad a jezdí se sem pozorovat velryby.

Ostrov sopečného původu Lanzarote vypadá jak z futuristického filmu a jeho měsíční krajina bere dech, mnohem zelenější je vedlejší La Palma pojmenovaný podle palmových hájů. Malinký El Hierro je zase kompromisem mezi Lanzarote a La Palma – má lávou zvrásněný povrch, zároveň jsou zde ale borovicové lesy.

Sportování, výlety do krajiny i dobré jídlo

Souostroví čítající sedm jednotek leží v Atlantském oceánu, severozápadně od pobřeží Afriky, přesto ale náleží ke Španělsku. I proto jsou všechny destinace vyhlášené výbornou španělskou kuchyní, ze které vynikají především různě zpracovaná masa a ovoce se zeleninou. Celkem 1,5 milionu místních obyvatel žije především z turistického ruchu (a zemědělství), což se odráží v nabídce služeb ostrovů.

Ať už zajedete na Fuerteventuru, Lanzarote nebo na Gran Canaria, všude je pro návštěvníky připraven kompletní nabídka trávení volného času od paraglidingu, jízdy na jeepech v dunách, fakultativních výletů k vulkánům až po gurmánské hody.

Teplé moře láká i mimo sezonu

Nespornou výhodou je i velmi příjemné počasí od jara až do podzimu – na ostrovy se proto jezdí i mimo klasickou sezónu. Teplé a čisťoučké moře nabízí místa s naprosto klidnou hladinou, ale i ta, ve kterých se dá dosyta „vyblbnout“ ve vlnách. Pláže Kanárských ostrovů jsou oceněny modrou vlajkou pro nejlepší pláže světa – jsou písečné, široké a kilometry dlouhé. Většina top míst je zabrána zpoplatněnými slunečníky  a lehátky (jejich cena každoročně stoupá), dá se ale ležet i mimo ně v neplacených zónách.

Na Kanárských ostrovech panuje živý noční život především ve velkých městech a při pobřežích, ceny v restauracích jsou ale o poznání vyšší. Určitě se vyplatí vyhlédnout si jeden z četných minimarketů, a svačinku na pláž kupovat v klasickém obchodě. Vracející se návštěvníci, kteří už stihli prozkoumat zákoutí všech sedmi ostrovů vyrážejí často do Maroka, (je vzdálené 100 km), nebo lodí na průzkum mořské hladiny.

Zajímavost: Podle pověsti byly tyto ostrovy hlídány obrovskými psy – „canis“ – podle nichž také získaly své jméno

Dovolená.cz