Změnit zemi:

Thajsko

Nejlepší destinace světa

Mírumilovná země v jihovýchodní Asii plná úsměvů, slonů a supermilých lidí. Tak by šlo stručně charakterizovat království při pobřeží Jihočínského a Andamanského moře na poloostrově Zadní Indie. V poměru toho, co do dovolené investujete a zpětně dostanete, nemá Thajsko konkurenci. Najdete zde úplně vše, luxus, bídu, vznešené budhistické svatostánky stejně jako otevřenou prostituci, historické památky a supermoderní tvář metropole Bangkoku. Stejně jako hromady drog kontrované mírumilovnými slony a bezbřeze přívětivým obyvatelstvem.

Sloní království

Thajsko, které je od roku 1932 konstituční monarchií, je nížinatá země, jejíž jižní část zasahuje až na Malajský poloostrov. Když se podíváta na mapu, zjistíte, že země o rozloze 513 tisíc kilometrů čtverečních má tvar slonní hlavy, kdy právě jižní výběžek vypadá jako chobot. Není tak divu, že symbolem země je právě toto klidné zvíře. Šedestáti milionové Thajsko má čtyři sousedy: Myanmar, Laos, Kambodžu a Malajsii.

Narozdíl od jiných zemí nebylo nikdy kolonizované či v područí jiného státu, což je doslovná rarita v regionu a Thajci jsou na tuto skutečnost velice pyšní. Dnes je Thajské království poměrně vyspělá země, jejíž hospodářství stále roste. Negramotnost je nízká a příjmy z cestovního ruchu generují vysoké procento příjmů země.

Kudy kam v Thajsku

Thajsko je rájem dovolených. Nabízí živá přímořská letoviska a spoustu ostrovů, jak poklidných, tak rušných. Mezi nejznámější a nejnavštěvovanější střediska patří Pattaya poblíž metropole Bangkok, přeslavný a předimenzovaný Phuket, romantické Krabi či souostroví Phi Phi, kde vyzývá k povalovnání se jedna z nejkrásnějších pláží světa: Ko Phi Phi Leh. Právě tyto kulisy posloužily roku 2000 při filmování slavného filmu Pláž.

Navštivte i další ostrovy jako Koh Chang, Koh Samet, Koh Tao nebo ten nejproslulejší Koh Samui.

Kulinářské umění

Thajsko je výbornou volbou pro ty, kdož rádi ochutnávají nové a nepoznané kuchyně a gastronomické speciality. Někdy je nabídka poněkud drsná pro oči a uši Evropana, ale jak se říká, jiný kraj, jiný mrav. A tak Vám na talíři může přistát grilovaný netopýr, smažený had, nejrůznější hmyz či rybí hlava.

Thajské království je prostě zemí kontrastů, zemí úsměvů, historických památek, úžasných ostrůvků, pláží, džunglí, hor a k tomu všemu výborných cen, které ve světě skutečně nemají konkurenci.

Dovolená.cz