Změnit zemi:

Tunisko

Pro koho je vhodná  dovolená v Tunisku

Tunisko je destinací, kterou vyhledává stále více turistů. Je to rozmanitá země, která vám má co nabídnout, ať už cestuje za krásným mořem, památkami, vodními sporty, ale zemi si zamilujete i v případě, že rádi poznáváte odlišné kultury.

Základní  údaje

Tunisko je stát, který  najdete v severní Africe. Rozkládá se na ploše 163 610 km² a domov tu má přes 10 milionů obyvatel, kteří jsou z 95% Arabové. Hlavním městem je Tunis. Stát sousedí  s Tu Alžírskem a Libyí. V této zemi se dorozumíte arabsky a francouzsky, ale v turistických střediscích byste měli vystačit i s angličtinou. Platí se zde tuniskými dináry. Podnebí je zde středomořské  subtropické, takže se tu můžete těšit na horká léta a mírné  zimy.

Letoviska a pláže

Turisté směřují  do Tuniska především za možností koupání, opalování  a oblíbené jsou i další radovánky u vody.
Pláže jsou tu nádherné. Na severu se setkáte se skalnatým pobřežím, ale většina turistů  je na jihu, kde jsou písečné pláže. Moře je teplé a relativně čisté. Můžete se tu věnovat i windsurfingu. A kam na pláže? Oblíbenými letovisky jsou především Djerba, Tabarka, ale také Hammamet, Monastir, Nabeul, Port El Kantaoui...Možností je mnoho. Připravte se ale na to, že především v těch oblíbenějších lokalitách na vás čekají plné pláže. Soukromí si tu moc neužijete.

Lidé  v Tunisku

A jací jsou v Tunisku lidé? Tunisané jsou milí a přátelští. V turistických centrech jsou zvyklí na cizince a budou ochotni vám poradit či si s vámi popovídat. Většinou se zde setkáte s obchodníky, kteří se vám budou snažit vnutit své zboží. Někdy dokáží být až otravní. Bohužel se zde nevyhnete ani žebrajícím lidí, a to jak dospělým, tak dětem, které nežebrají jen o peníze, ale téměř o cokoliv. Zdejší lidé převážně vyznávají islám. Nebojte se však fanatické náklonnosti k tomuto náboženství. S jeho extrémní podobou se zde nejspíš nesetkáte.
Zajímavé bude poznávat tu oblečení místních domorodců, které se odlišuje od oblečení, na které jsme zvyklí v Evropě.

Památky a kam za nimi

Zajímají vás památky? Poznejte kus historie a kulturu této země. A jaká zajímavá  místa navštívit? Mnohé vám o zemi prozradí hlavní  město Tunis. Dalšími zajímavým historickým místem je Kartágo, které v historii sehrálo klíčovou roli. Vypravte se také do Kairouan, El Djem…Za návštěvu stojí i oázy, např. Oáza Degache, Horské Oázy atd. Tunisko vám předkládá  mnoho možností, jak si užít svou idylickou dovolenou. Vyberte si podle toho, co máte rádi, a prožijte ničím nerušený pobyt v této africké zemi.

Dovolená.cz