Změnit zemi:

Seychely

Seychely – luxusní ráj, který má co nabídnout

Průzračně čisté moře  plné bohaté podmořské fauny i flóry. Luxusní jachty proplouvající kolem stovky ostrůvků, na nichž zdejší původní obyvatelé žijí velmi skromně. Palmy se jenom líně sklánějí k zemi, aby v tropických dnech poskytly tížený stín na jedné z dlouhých písečných pláží. Kousek soukromého ráje si zde pro sebe může „utrhnout“ každý cestovatel, který se vydá na poznávací lodní plavbu po Seychelských (vnitřních) nebo i vnějších ostrovech.

Své o tom vědí místní boháči, kteří si pro sebe kus ráje dokonce zakoupili. U nás jsou ostrovy známé i díky pobytu miliardáře Radovana Krejčíře, který se zde skrývá před policií – na jeho mohutnou bránu s prosbou o radu při cestách za seychelskými památkami raději nezvoňte.

Prodírat se džunglí a vidět tisíce želv

Seychely zabírají celých 115 ostrovů, obydlených je ale méně než třetina. Vnější ostrovy, jako jsou Amiranty, Providence, Aldabra či Coetivy jsou ideální variantou pro ty, kteří při své dovolené nevyžadují velký luxus a soustředí se na poznávání krajiny a perfektní koupání. Jelikož zde chybí pitná voda, žije ve zdejších podmínkách pouze 2 % obyvatel, za to zde není problém nalézt tížené soukromí. Vnitřní ostrovy (jakými jsou např. Praslin, Silhouette, či La Digue) nabízejí směsici původních seychelských lákadel ve spojení se špičkovými službami a krásnými hotely u pláží.
Pokud budete mít jen trochu možnost, zapátrejte po službách zkušeného průvodce, který vás provede místní džunglí.

Rozsáhlá džungle Seychelských ostrovů je domovem pro stovky druhů exotických zvířat i rostlin, z nichž některé jsou na seznamu kriticky ohrožených druhů. Na ostrově Aldabra využijte možnosti návštěvy největší světové populace obřích želv – jsou jich tu desítky tisíc! Na ostrově Praslin se zase nachází rozlehlý palmový háj, který je též zapsán na seznamu světového dědictví – a pozor na hlavy! Zdejší uzrálé kokosy váží až 20 kg!

Západní luxus i původní příroda

Naprostá většina obyvatel se soustředí na hlavním rušném ostrově Mahé a v hlavním městě Victoria. U zdejší místní zmenšeniny londýnského Big Benu se scházejí všichni, kdo chtějí ten den výhodně prodat z moře vylovené tuňáky, vanilku, kokosové ořechy, ale také želvoviny.

Subtropické počasí a přítomnost blízkého rovníku dovolují navštívit Seychely kdykoliv během roku, a vždy bude čas ke koupání. Časté deště neberou ostrovům nic z jejich přitažlivosti, jezdí se sem za luxusními sporty (golf, jachtaření), potápěním, výlety do džungle i místní přírodou, kterou chrání vláda.

Dovolená.cz