Změnit zemi:

Keňa

Ani Keňa není výjimkou mezi ostatními zeměmi afrického kontinentu. Rozdíly mezi jednotlivými částmi jsou nedozírné.Celý sever a velká část východu této země je stále divoké území, kde neplatí žádné zákony. Děravé silnice spojují malá městečka, ve kterých naleznete jen to nejnutnější. Hlavní roli této země hraje její jihozápadní část, ve které naleznete několika milionové město Nairobi a druhé největší město Mombasa. Přesto si tato země nazývaná " kolébkou života" drží dlouho prim v nejnavštěvovanosti z celého afrického kontinentu. A to zcela oprávněně.

Největší lákadlo? Safari

Keňa zcela splňuje to, co se říká snad o každé zemi, a to, že je plná rozdílů. Valná většina je lákána fascinujícím safari. V národních parcích a rezervacích Masai Mara, Amboseli a Tsavo ( a další) budete moci pozorovat z bezprostřední blízkosti stáda antilop, lvy, nosorožce a další zvířata, která vám byla doposud známa jen z obrázků. Na webových stránkách snad nejnavštěvovanějšího Masai Mara uvádějí, že dospělého vyjde den v safari na 80 USD, pro dítě do 12 let je to polovina. Je ovšem lepší využít služeb firem organizovaného safari, kterých je nemálo. Za zmínku ovšem stojí i jezera, počínaje největší africkým jezerem, Viktoriino jezero, které je následováno dalšími a dalšími. Pro příklad uveďme jezero Naivasha a Turkana. Další dávku adrenalinu nabízí druhý největší vrchol afrického kontinentu Mount Kenya. Vyhaslá sopka, jejíž vrchol je stále pokryt ledem a sněhem, nabízí trasy jak pro velmi zkušené horolezce, tak i pro ty méně náročné.

Pro milovníky historie ...

Keňa není jen místem pro obdivovatele přírody. Pro ty, kteří spíše obdivují historické památky, se tu také najdou zajímavá místa. Jedno z nejzajímavějších je rozhodně město Lamu, která spadá mezi památky UNESCO. Je tím nejstarším a nejlépe dochovaným svahilským městem ve východní Africe. Lamu nabízí architektonicky zajímavou podívanou, kde se mísí různé kulturní vlivy s tradičními svahilskými prvky. Za návštěvu rozhodně stojí i Muzem města Lamu a též Muzem svahilské kultury. Velice oblíbenými jsou výlety na starších zdobených plachetnicích na okolní ostrůvky.

Jedno svahilské přísloví praví, že " cestovat, znamená vidět". A pokud se vydáte do Keni, rozhodně toho uvidíte mnoho!

Dovolená.cz