Změnit zemi:

Malta

Úvodem

Malta je ostrovní stát, který najdete ve Středozemním moři.  Toto souostroví se rozkládá na ploše 316 km2 a žije zde cca 400 000 obyvatel. Obydlenými ostrovy a tedy i turisticky vyhledávanými jsou Malta, Gozo a Comino. Hlavním městem souostroví je Valletta.
Je zde mírné podnebí s horkými léty. Zimy jsou tu mírné. Když tomu přičteme nádherné moře a pláže, je zřejmé, že jde o oblíbené místo turistů z různých částí světa.

Maltská kuchyně

Budete-li na Maltě, byla by škoda neochutnat zdejší tradiční kuchyni, která je ovlivněná Sicílií, a proto tu najdete mnohé italské pochoutky. Místním národním jídlem je především králík upravovaný na různé způsoby. Dále pak ravioli plněné ricottou, timpana (jídlo z makaronů), lampuki (mečoun), bragoli (hovězí na olivách), pulpeti (pochoutka z mletého masa) a mnohé další. Pochutnejte si.

Pláže

Pláží je tu 27, kvalitních ještě míň. I tak si jistě najdete takovou, která vám bude vyhovovat. Mnohé jsou na velkých placatých kamenech a do moře budete sestupovat po žebříku. Na Maltě najdete písečné i skalnaté pláže.
Z těch nejhezčích si jmenujme Blue Lagoon (Comin), Golden Bay (západ Malty), Santa Marija Bay (Comin), Paradise (oblast Cirkewwy)...

Zajímavá místa

A která místa na Maltě stojí za bližší průzkum? Centrem dění i historických památek je hlavní město Valletta. Z konkrétních památek si přibližme Katilské náměstí, Náměstí republiky, kostel Ztroskotání sv. Pavla, kostel Františka z Assisi, pevnost St. Elmo...Zajímavým městem je také Mdina. Tu najdete v centru Malty. I zde jsou četné památky. Jistě se vám také bude líbit výlet na ostrov Comino. Poznejte i jeskyni nymfy Kalypsó. Ta podle eposu od Homéra zdržela Odyssea ve své náruči celých sedm let. Zůstal dobrovolně…
Dalšími zajímavými místy Malty jsou pevnost Gran Castello, Římské lázně, ptačí rezervace Grahira, chrámy Scorba Temples, Fundus Rock, Birzebbuga,...

Doprava

Na Maltu se létá. Z Prahy na ostrove vede přímý spoj. Na souostroví můžete využít automobilovou dopravu. Také autobusovou a lodní. Na některých místech je však automobilová doprava silně omezená, na ostrově Comino není vůbec.
Chcete Maltu poznat lépe? Půjčete si auto. Budete-li cestovat vlastním vozidlem, mějte při sobě technický průkaz, označení CZ a zelenou kartu.

Lokality

Malta vám nabízí mnoho zajímavých lokalit. Chcete nejvyhledávanější a rušné turistické středisko, které vám nabízí veškerý komfort? Zamiřte do Sliemy. Pokud se rádi touláte přírodou, zvolte destinaci Marfa, krásný záliv poznáte v Melliehy. Baví vás především noční život? Pak se vám bude líbit ve městech Bugibbla a Qawra. Oblíbený je také ostrov Gozo. Nemáte-li hluboko do kapsy, můžete se ubytovat mezi oblastmi St. Julians a St. George, kde se nachází mnoho luxusních hotelů.

Malta je kouzelným souostrovím, které jistě stojí za poznání, ať už od své dovolené očekáváte cokoliv.

Dovolená.cz