Češi mají první gay-friendly katalog dovolených

Česká republika se rozhodla ukázat svou přívětivější a nediskriminující tvář. Společnost Eso travel se odvážila vydat speciální cestovní katalog „Pink Go“, který je zaměřený na homosexuální klientelu. V Evropě se dá vybírat dovolená již podle dvou takovýchto nabídkových příruček (pro Velkou Británii a pro německy hovořící země), ve střední a východní Evropě jde ale o první exemplář.

Projet zaštítil Janis Sidovský

K odvážnému kroku se jako první z českých cestovních kanceláří odhodlala Eso travel, která gayům i lesbičkám nabízí klasickou paletu zájezdů – poznávací i pobytové, ve vnitrozemí i u moře. Z katalogu, jehož tváří se stal Janis Sidovský, si lze vybrat i luxusní plavby po Středomoří, nebo jednu z pětatřiceti destinací.


Více utrácí a chovají se slušně

Finančně dobře zajištěná skupina cizinců je pro gay – friendly lokality a ubytovací zařízení čím dál lepším a lukrativnějším byznysem. Homosexuální cestovatelé totiž obvykle na svých cestách utratí mnohem více peněz než např. rodiny s dětmi. Dle viceprezidenta Asociace cestovních kanceláří a agentur ČR Tomio Okanuty je to dáno mimo jiné tím, že bezdětné páry nemají další výdaje pro své děti, ke kterým musí již na dovolené přihlížet.

Gay komunita se navíc podle průzkumu na svých dovolených chová přátelsky a spořádaně – zaměstnanci hotelových zařízení si na ni nestěžují a není ani předmětem úděsných „národních zvyklostí“(Němci zabrali všechna lehátka, Rusové se chovali, jako by jim to tu patřilo, Češi nepustili chlup atd.).

Hotely – výlučné i smíšené, ale ty bez dětí

Letoviska jsou pro gay komunitu vybírána především z hlediska možného nočního vyžití. Jde tedy o lokality s bohatým nočním životem, některá střediska mají pro homosexuály zřízené speciální bary a kluby (Ibiza). Gayové a lesbičky si z katalogu mohou vybrat ubytovací zařízení, která jsou „gay friendly“, tj. taková, do kterých jezdí i heterosexuální klienti, nebo hotely, které jsou „only gay“. Hotely a penziony navíc byly do katalogu vybírány tak, aby se soustředili na starší klientelu a páry či skupinky, které cestují bez menších dětí.

Podívejte se na rozhovor s Tomiem Okamurou o novém katalogu na www.ct24.cz

 

Foto: www.reuters.com

 

 

U nás si můžete vybrat z více jak
18.000 zájezdů do všech koutů světa.

Krátké zprávy

Welness dovolené opět hitem vánoc
11.11.2010 - Především odrostlejší děti se chtějí svým rodičům zavděčit dárkem, který je donutí chtě nechtě alespoň na pár dní „vypnout“ a užít si zasloužené relaxace. Prodej…

Vánoční dovolená na horách – letos bez volna!
02.11.2010 - Letos, a bohužel částečně i příští rok, si pro všechny klasické zaměstnance připravil kalendář nejedno nemilé překvapení. Většina státních svátků spojených s…