Krátké zprávy

Welness dovolené opět hitem vánoc

11.11.2010 Především odrostlejší děti se chtějí svým rodičům zavděčit dárkem, který je donutí chtě nechtě alespoň na pár dní „vypnout“ a užít si zasloužené relaxace. Prodej dárkových voucherů na různě dlouhé welness dovolené stoupá už od října.

Vánoční dovolená na horách – letos bez volna!

02.11.2010 Letos, a bohužel částečně i příští rok, si pro všechny klasické zaměstnance připravil kalendář nejedno nemilé překvapení. Většina státních svátků spojených s pracovním volnem připadá na víkend. Vánoční a silvestrovská dovolená na horách nás bude stát celý týden volna!

Pět tipů jak výrazně ušetřit na příští dovolené!

22.10.2010 Koupit si pochybnou kvalitu jídla dopředu nebo se „tahat“ s vlastními prověřenými zásobami? Letět na first minute nebo na last minute? Naučte se ušetřit v místech, kde to má skutečně smysl!

Silvestrovská dovolená letos trochu jinak!

13.10.2010 Pod pojmem „netradiční“ silvestrovská dovolená si lze představit leccos. Pro někoho jde o záměnu bramborového salátu na chlebíčcích za bylinkové máslo, někdo se „odváže“ v lázeňském bazénu a někdo čeká od poslední dovolené v roce 2010 zážitek na celý život.

Horké tipy na listopadovou dovolenou

05.10.2010 Listopad je měsíc, který je na dovolené tak trochu skoupý. Poslední říjnové zastávky u teplých moří jsou už ta tam a hory zatím nepokrývá sněhová peřina. I v tomto meziobdobí se ale dá chytře vycestovat. Tedy – když víte kam.

Dovolená s potravinovou intolerancí – pohroma nebo výzva?

28.09.2010 Různé potravinové alergie a intolerance nejsou ničím příjemným. Složitěji se s nimi žije i v domáckém prostředí, představa dovolené v cizím prostředí je stresující ještě před samotným odjezdem. Výzkumy navíc potvrdily silnou neochotu takto postižených lidí vůbec do cizích zemí vycestovat – až třetina z nich zůstává raději „doma“, v České republice či na Slovensku.

Na dovolenou jsme letos opět vyjeli v autech – riskovali jsme

19.09.2010 Dovolená v Egyptě, na jihu Španělska nebo dovolená na řeckých ostrovech jasně volá po letecké přepravě. Češi navíc v posledních letech začali využívat letecké přepravy i pro bližší destinace. Letos však opět zasedli za volanty, situace byla mnohdy neúnosná.

Dovolenou jsme si letos kvůli krizi zkrátili či odpustili

13.09.2010 Ministerstvo práce a sociálních věcí vydalo v tiskové zprávě přehled o současném stavu průměrných mezd. Ve statistické analýze si ale všímalo i dalších trendů – přesčasů strávených v práci nebo toho, kolik jsem letos trávili dní na dovolené. Výsledky hovoří jasně – Češi si letos dlouhé dovolené vesměs nemohli dovolit.

Na dovolené může být pořádná nuda… Naplánujte si zážitek!

10.09.2010 Tzv. zážitková turistika získává na oblibě ve všech koutech světa. Adrenalinové akce, netradiční zážitky a mnoho historek, které budete dávat k dobru ještě několik let. Jak je tedy možné, že je vaše dovolená vždy plná nudy a všechny fotky vypadají stejně?

Dovolená bez hádek není fata morgana

05.09.2010 Hádky o způsobu cesty, o zastávkách na občerstvení, o tom, kdo kde bude spát a kdo chtěl nakonec jet úplně někam jinam. Dovolená bez jakýchkoliv hádek mezi partnery není fata morgana.

Dovolená na festivale? Zářijový Sozopol

31.08.2010 Appolonia festival má nezapomenutelnou atmosféru a každé září láká do malebného bulharského Sozopolu další návštěvníky. Strávit dovolenou hned u moře, ve vesničce, která si ještě zachovala svůj původní ráz, a navíc za rytmů jazzu a vážné hudby? To zní dost dobře.

Last minute dovolená? Letos jen pro nenáročné

20.08.2010 Vypravit se na last minute dovolenou není letos o nic větší problém než v minulých letech. Jenže – výběr není tak značný a cena zas až tak příznivá. Dovolená na poslední chvíle letos nahrává spíše dobrodruhům, kterým na kvalitě hotelu a přítomnosti různých služeb spíše nesejde.

Dovolená na Ibize? Jeden dlouhý večírek!

10.08.2010 Pokud plánujete dovolenou s malými dětmi, v nějakém malebném, nerušeném koutě na polosamotě, kde budete v klidu přemítat nad knihou a poslouchat šum moře… nejezděte na Ibizu! Tento španělský ostrov tepe nočním životem a rušení nočního klidu je zde takřka jedním z předpokladů pořádné dovolené.

Cestovní balíček záchrany – co si nezapomenout vzít k moři?

01.08.2010 Máte letenky, máte všechny pasy, doklady, peníze, kartičku pojišťovny. Máte ručníky, plavky, opalovací přípravky i oblečení všeho druhu. Na dovolené u moře vám ale vždy bude chybět něco, co je součástí domácího pohodlí. Dovolená u moře 2010 – to znamená především připravenost na cokoliv.

Horká dovolená v říjnu? V Egyptě určitě...

28.07.2010 Pokud jste nedostali přes celé léto v práci dovolenou, a ani v září se nějaký ten týden neklube, nezoufejte. V některých destinacích se skvěle prohřejete i v říjnu. Jen vědět, kam se vydat...

Školní prázdniny se možná budou přesouvat!

20.07.2010 Evropská komise i Asociace cestovních kanceláří České republiky přišly s návrhem, jehož cílem je podpořit vyváženější zatížení turistických destinací během letních měsíců. Děti různých členských států by si tak pro vysvědčení mohly jít jak na konci května, tak i na konci července.

Workholici na dovolenou nejezdí – dny poté odstonají

10.07.2010 Podle odborných výzkumů stále stoupá počet lidí, kteří jsou „plně“ zaměstnáni. Čas strávený na neproplacené dovolené pro ně znamená neunesitelnou finanční, nebo psychickou ztrátu. Volno, kterým by si měli zdraví utužit, si pak vyberou jinde – absenci dovolené odstonají.

Britské panenské ostrovy – dovolená v daňovém ráji

20.06.2010 Někdo od dovolené žádá především dobrodružství a nové zážitky, jiný preferuje klid a možnost konečně si zarelaxovat a vypnout. Dovolená může mít ale i úplně jiný aspekt, což si takhle dát delší klid od daní?

Na dovolenou možná dostaneme dotace!

16.06.2010 Eurokomisaři v tom mají jasno: Odjet relaxovat na dovolenou je právem každého – boháče, stejně jako chudáka. Z dovolené učinili lidské právo a pro chudé připravují dotace na cestování.

Nejkurióznější zážitky cestujících? Třeba tlačení vlaku

14.06.2010 To, že si pohodovou dovolenou bez jakékoliv komplikace naplánujete, nemusí ještě znamenat, že tak proběhne. Vedle nepříjemných komplikací přinášíme i tři takové, kterým se cestující spíše zasmáli. Ačkoliv je stojící vlak nebo všetečný hlodavec zdrželi, z dovolené si nakonec přivezli skutečné zážitky

Plánovali jste dovolenou v Maďarsku? Zvažte ji…

11.06.2010 Nejen Česká republika, ale i Maďarsko a Polsko zasáhly na začátku letošního léta ničivé povodně. Zaplaveny byly i části Slovenska a Rakouska. Pokud jste se chystali na dovolenou do zatopených oblastí, zvažte možná rizika…

Abú Zabí se bouří proti Sexu ve městě

10.06.2010 Oblíbená dovolenková destinace Abú Zabí doslova „žije“ filmem Sex ve městě 2. Pozdvižení, které v arabské zemi způsobil, vedlo k zákazu promítání i k atakům proti jakýmkoliv sympatiím se snímkem. Ve filmu je totiž jeden z členů SAE zobrazen coby hříšné letovisko s hýřivým životem a povolnými mravy.

Češi si letos vezmou kratší dovolenou – na Oktoberfest!

09.06.2010 Letošní Oktoberfet se bude konat již po dvousté. K tradičním radovánkám tak přibude slavnostní kulturní program, který si mezi 18. zářím a 3. říjnem nenechají ujít ani Češi. Cestovní kanceláře začaly prodávat krátké zájezdy na populární pivní sešlost.

Exotika pro Čechy? Thajsko!

01.06.2010 Thajsko – Kuba – Dominikánská republika. Toje podle statistik Čechy nejoblíbenější trojlístek zemí, do kterých se vydávají na exotické dovolené. Míří přitom klasicky do přímořských letovisek.

V Německu vzniká nové rekreační středisko

31.05.2010 Koho už nudí malé české rybníčky i okoukané Máchovo jezero přivítal s povděkem, že pár kilometrů za hranicemi České republiky právě vyrůstá nové rekreační středisko. Destinace okolo jezera Berzdorfer See uspokojí i náročné cestovatele. Oficiální otevření proběhne 26. června 2010.

Využijte služeb spolucestování a ušetřete za dovolenou, co se dá

31.05.2010 Chcete letos zažít skutečné dobrodružství z jízdy, ale náhodné stopování vám nahání strach? Rádi byste do oblíbeného letoviska, ale ceny letenek jsou mimo vaší aktuální finanční situaci? Dobrodruzi, kteří se nebojí risknout spolujízdu, se každoročně vydávají na své cesty za dovolenou společně s lidmi, které vidí poprvé v životě. Riskují, ne ale zas tolik, jak by se mohlo zdát.

Kuba zavádí povinné pojištění a láká na golf

20.05.2010 Chystáte se na svou letošní dovolenou do oázy klidu a dlouhých písečných pláží – na exotickou Kubu? Nezapomeňte si vyřídit povinné cestovní pojištění a přibalit si své golfové hole.

Dovolená v Řecku – risk nebo zisk?

09.05.2010 Zaplatili jste si s předstihem letošní dovolenou v Řecku a nyní s obavami sledujete dění v Athénách? Nebo naopak teprve teď začínáte kalkulovat, jestli by finanční podpora země pro vás znamenala větší nesnáze či finanční úlevu?

Top 3 lázeňské resorty pro boháče

30.04.2010 Místa, kde hýčkání není bonus, ale priorita...Vybírat resort pro svou dovolenou jen na základě počtu hvězdiček je dnes doslova hazardní hra. Do top luxusních hotelů zaměřených na relaxaci jsme se rozhodli vyslat ty nejpovolanější odborníky – zcestovalé příznivce luxusu. A ti nám přinesli zprávu o jejich skutečných kvalitách. Prohlédněte si top 3 odpočinkové resorty, ve kterých všechno běží jako na drátkách a skutečně „vypnout“ tady může jenom host.

Egypt láká na další záhadu: dveře do nebe

20.04.2010 Turisticky rušný egyptský Luxor má další záhadu, na kterou bude v nadcházející sezóně lákat turisty. Je jí tajemná brána, která má údajně vést až na onen svět. Mýtem opředené dveře byly nalezeny v hrobce královského vezíra a mága, kterému naslouchala sama královna Hatšepsut.

ISIC nabízí studentům výhodné cestovní pojištění

15.04.2010 Do Řecka či Chorvatska k moři s partou kamarádů? Na pozdní rodinnou dovolenou do stále slunného Egypta? Nebo s partnerem na romantický víkendový pobyt do některé ze světových metropolí? Pro drtivou většinu českých studentů je cestování nákladnou položkou, ve které je třeba šetřit, kde se dá. Spoléhají na lastminuty a na výhodná cestovní pojištění.

Slavní si na dovolenou jezdí „pro děti“

05.04.2010 Jedna dovolená, jedno nové dítě… Osvojení dětí cizích národností a poskytnutí rodinného zázemí je rozhodně úctyhodný čin, kterým rodič či rodiče dokazují svou nesobeckost. Móda světa showbusinessu naštěstí začala diktovat i společnosti prospěšné chování, mezi bohatými celebritami tak vedle nestárnoucího vyhazování nábytku z oken hotelového pokoje stále vede osvojování dětí

Machu Picchu bude brzy opět přístupné veřejnosti

30.03.2010 Práce odstraňující škody na slavné železnici vedoucí údolím řeky Urubamba k oblíbené turistické destinaci – indiánské pevnosti Machu Picchu stále pokračují. Železnice sice není jedinou přístupovou cestou k pevnosti, pro 99% cizinců ale představuje jedinou možnost, jak se na legendární místo dostat. Prvním turistům by tato destinace měla být zpřístupněna opět na konci března či na začátku dubna 2010.

Češi mají první gay-friendly katalog dovolených

19.03.2010 Česká republika se rozhodla ukázat svou přívětivější a nediskriminující tvář. Společnost Eso travel se odvážila vydat speciální cestovní katalog „Pink Go“, který je zaměřený na homosexuální klientelu. V Evropě se dá vybírat dovolená již podle dvou takovýchto nabídkových příruček (pro Velkou Británii a pro německy hovořící země), ve střední a východní Evropě jde ale o první exemplář.

Vše o potápění již tento víkend v Čestlicích

20.02.2010 Zbožňujete klasické potápění v exotických krajích nebo dáváte přednost bezpečnějšímu šnorchlování z ukotvené loďky? Nebo jste o krásách tohoto sportu zatím jen slyšeli, ale na vlastní dovolené jste se ještě hlouběji pod hladinu neodvážili? Ať tak nebo tak, čestlický aquapark přivítá příští víkend všechny vodní dobrodruhy, kteří se s počínajícím jarem chtějí navnadit na svou letní dovolenou.

Veletrh Holiday World 2010 klepe na dveře

02.02.2010 Veletrh Holiday World 2010 klepe na dveře, začíná 4. února 2010. Kam pojedete letos na dovolenou vy?

Sunny Days končí s vlastními zájezdy

01.02.2010 Přestože se CK Sunny Days na svých internetových stránkách stále chlubí děkovnými dopisy od spokojených zákazníků, a nabízí zájezdy do egyptských hotelů s all inclusive službami, s prodejem zájezdů definitivně končí.

Podzimní zájezdy podporují „staříci“

13.11.2009 Jen co opadne babí léto a skončí hlavní sezóna, začnou hoteliéři přepočítávat tržby a uzavírat hlavní atrakce. V evropských přímořských destinacích se ke „konečnému“ letními zúčtování zasedá v půlce října, ale např.v Egyptě se na plné obrátky jede až do listopadu a letní sezóna plynně navazuje na podzimní. Přesto se mimo sezónu stále vydělává – na dovolenou totiž přijíždějí lidé po padesátce a důchodci.

Výhodné podzimní cestování s ČD ještě měsíc!

07.11.2009 Až do 12. prosince bude platit speciální nabídka víkendového cestování, kterou si pro příznivce výletů připravily na podzim 2009 České dráhy. Za 150 Kč můžete vyrazit s rodinou nebo partou na víkendovou poznávací akci po Čechách!

Cestovky proškolí průvodce a zapojí studenty

30.10.2009 Asociace cestovních kanceláří ČR se v říjnu rozhodla pro dva důležité kroky, které zvýší kvalitu poskytovaných služeb. Cestovní kanceláře se zavázaly ke zvyšování odborné kvalifikace svých průvodců a k širší spolupráci s odbornými školami.

Chystáte se do Indie? Nevynechejte muzeum toalet!

15.10.2009 Přečkat zimní měsíce někde pěkně v teplíčku, kde se chodí v krátkém tričku od pláže k pláži, to je sen mnoha Čechů. Pokud zvažujete dovolenou v kulturně bohaté Indii, rozhodně se stavte ve zdejším muzeu toalet v Novém Dillí.

Říjen je měsícem poznávacích dovolených

30.09.2009 Kouzlo dovolených, při kterých se jezdí za poznáním, vyhřívaným bazénem a „skutečným“ životem v přímořských letoviscích, očarovává ročně desetitisíce turistů. Cizinci si jezdí prohlédnout památky sluncem zalité Prahy, proč vy sedíte doma?

Vezměte se na své dovolené a ušetříte!

10.08.2009 Rádi byste už do toho „praštili“, ale lámete si hlavu s finanční stránkou věci? Jednoduchá pomoc – řekněte si své ano přímo na své vysněné dovolené. Netradiční a intimní zážitek vám navíc pomůže ušetřit.

Jak poznat krachující cestovku?

27.07.2009 Těšit se na zaslouženou dovolenou a pak týden dovolené strávit vymáháním peněz místo povalováním se na pláži? Nepříjemný obrázek, který ale nemusí být daleko od reality.

Víza do Kanady – jak na ně?

20.07.2009 Pro občany České republiky byla nově zřízena víza do Kanady. Jak na ně, když potřebujete co nejrychleji vycestovat? Projeďte si rady a tipy na Dovolená.cz:

Vychytávka na cesty do tropů - ochlazovací klobouk

04.07.2009 Chystáte se věnovat náročnější turistice v některé z vedrem zasažených evropských destinací? Nebo jste si letos zabalili a těšíte se na dobrodružnou výpravu v tropech?

Řecko má nové muzeum - stálo 3,5 miliardy

30.06.2009 Již měsíc je v hlavním městě Řecka - v Athénách - otevřeno nové muzeum Akropole. Nejznámější sochy Pantheonu přišel slavnostně představit řecký prezident Karolos Papulias.

U nás si můžete vybrat z více jak
18.000 zájezdů do všech koutů světa.

Krátké zprávy

Welness dovolené opět hitem vánoc
11.11.2010 - Především odrostlejší děti se chtějí svým rodičům zavděčit dárkem, který je donutí chtě nechtě alespoň na pár dní „vypnout“ a užít si zasloužené relaxace. Prodej…

Vánoční dovolená na horách – letos bez volna!
02.11.2010 - Letos, a bohužel částečně i příští rok, si pro všechny klasické zaměstnance připravil kalendář nejedno nemilé překvapení. Většina státních svátků spojených s…