Cestovky proškolí průvodce a zapojí studenty

Asociace cestovních kanceláří ČR se v říjnu rozhodla pro dva důležité kroky, které zvýší kvalitu poskytovaných služeb. Cestovní kanceláře se zavázaly ke zvyšování odborné kvalifikace svých průvodců a k širší spolupráci s odbornými školami.

Proškolení  turisté pro PrahuKatedrála sv. Víta

Ekonomická krize dolehla i na skalní příznivce cestování, do turisticky atraktivních lokací po celé České republice tak letos dorazilo o poznání méně turistů. Ti si buď některé  výlety zcela odpustili, nebo zvolili lokality, v nichž je poměr ceny a nabízených služeb nejideálnější. Služby průvodců, jejichž význam je při osobním kontaktu s turisty nezastupitelný, proto musí být prvotřídní! Průvodce by neměl pouze plynně ovládat cizí jazyk, musí mít i rétorické a komunikační schopnosti na vysoké úrovni, musí stále sledovat trendy v oblasti historických výzkumů dané lokality, ale i designových trendů nebo vědět o připravovaných rekonstrukcích památkových objektů.

Na podzim 2009 a jaro 2010 proto připravila Správa Pražského hradu ve spolupráci s Asociací cestovních kanceláří sérii doškolovacích seminářů určených pro pražské průvodce. Mluvit se bude např. o Katedrále sv. Víta coby pohřebišti, o archeologických objevech na Hradčanech nebo o Svatovítské huti v době středověku. Profesionální průvodci mají všechny přednášky zdarma, počet míst je ale omezen a je proto třeba se přihlásit včas. Přednášet se bude od 2. 11. 2009 každé pondělí ve 14:00.

Motivace a praxe pro studenty

Asociace cestovních kanceláří  se taktéž rozhodla pro užší spolupráci se středními, vyššími odbornými i vysokými školami zaměřenými na cestovní ruch. Jednoduší tak bude zejména dosáhnout praxe v renomované cestovní kanceláři, lépe si při studiu „osahat“ svůj obor a získat důležité kontakty. Větší důraz na praxi studentů jim následně pomůže při získávání zaměstnání. Odklon od teoretického biflování k praktickému využití znalostí je trendem již několik posledních let, a to nejen u škol specializovaných na cestovní ruch.

www.ackcr.cz

U nás si můžete vybrat z více jak
18.000 zájezdů do všech koutů světa.

Krátké zprávy

Welness dovolené opět hitem vánoc
11.11.2010 - Především odrostlejší děti se chtějí svým rodičům zavděčit dárkem, který je donutí chtě nechtě alespoň na pár dní „vypnout“ a užít si zasloužené relaxace. Prodej…

Vánoční dovolená na horách – letos bez volna!
02.11.2010 - Letos, a bohužel částečně i příští rok, si pro všechny klasické zaměstnance připravil kalendář nejedno nemilé překvapení. Většina státních svátků spojených s…