Dovolená bez hádek není fata morgana

Hádky o způsobu cesty, o zastávkách na občerstvení, o tom, kdo kde bude spát a kdo chtěl nakonec jet úplně někam jinam. Dovolená bez jakýchkoliv hádek mezi partnery není fata morgana.

Podle odborníků vzniká první hádka mezi partnery už při balení, další hned po několika málo kilometrech v autě či autobusu, případně hned na letišti. Zatímco naplánování klidné dovolené s dětmi není jednoduché, předejít konfliktu s partnerem lze. Dovolená plná stresu a neustálého kompromisu nakonec obě strany znechutí, a na další dovolenou se už nikdo těšit nebude. Zafixujeme si jí totiž jako nemilou povinnost.

 

 

Nejdůležitější je destinace – musí beze zbytku vyhovovat oběma

Muži často nesnášejí pláže. Laxní povalování a slunění spojené s koupáním je k smrti nudí, ženy se pro změnu nudí na golfu nebo při vyjížďkách autem. Muži by raději poznávali a cestovali, ženy chtějí absolutní klid. Pokud se partneři dohodnou, že jeden rok ustoupí jeden, a druhý rok druhý, nemusí to znamenat klidnou dovolenou. Muži budou brblat že se k smrti nudí, že je to u moře drahé, přeplněné a nesnesitelné, a ženy budou unavené a otrávené dalšími vyčerpávajícími aktivitami. Dovolená přitom nemusí nutně znamenat jen moře versus hory nebo chata. Vyžití pro oba představují středoevropské lázně nebo cestování po středozemí spojené s ubytováním u velkého jezera. Pokud se partneři nedokáží shodnout, měli by vyrazit odděleně – např. s přáteli.

 

Ubytování je otázka vkusu, stravu mít stejnou nemusíte

Hlavně pro ženy je velmi lákavá vidina all inclusive pobytu či nejméně polopenze. Proč? Moc dobře vědí, kolik času zabere neustále vaření a balení svačin pro hlasové krky. Na dovolené chtějí mít klid od domácích prací, muži se ale bojí, že all inclusive programem budou „připoutáni“ k hotelu. Východiskem je vytvoření zběžného harmonogramu a jiná strava. Můžete se např. společně nasnídat a navečeřet, kdo chce obědvat na výletě, může na něj vyjet. Hádky eliminuje i dovolená s dalším párem – ženy a muži se mohou zabavit odděleně.

 

Děti „ukliďte“ do rukou animátorů – počáteční strach vystřídá nadšení

Častým důvodem k hádkám na dovolené jsou i děti, jejichž neustálá touha po pozornosti jen rozvíří staré spory. Trucování, pláč a chování malých capartů lze jen stěží naplánovat, některé hotely ale poskytují hlídání dětí, nebo celodenní aktivity bez rodičů. Rozhodně se nebojte odkázat své děti do rukou animátorů mluvících např. jen anglicky. Děti se otrkají a s ostatními dětmi s nakonec zabaví více než jen s vámi na pláži.

U nás si můžete vybrat z více jak
18.000 zájezdů do všech koutů světa.

Krátké zprávy

Welness dovolené opět hitem vánoc
11.11.2010 - Především odrostlejší děti se chtějí svým rodičům zavděčit dárkem, který je donutí chtě nechtě alespoň na pár dní „vypnout“ a užít si zasloužené relaxace. Prodej…

Vánoční dovolená na horách – letos bez volna!
02.11.2010 - Letos, a bohužel částečně i příští rok, si pro všechny klasické zaměstnance připravil kalendář nejedno nemilé překvapení. Většina státních svátků spojených s…