Dovolená na festivale? Zářijový Sozopol

Appolonia festival má nezapomenutelnou atmosféru a každé září láká do malebného bulharského Sozopolu další návštěvníky. Strávit dovolenou hned u moře, ve vesničce, která si ještě zachovala svůj původní ráz, a navíc za rytmů jazzu a vážné hudby? To zní dost dobře.

Tóny piana budou znít z uliček i z archeologického muzea

Appolonia festival se koná každý rok, vždy týden až deset dní na začátku září. Přímo na historických pidináměstích Sozopolu se střídají artisté, jazzový nadšenci, hráči na piano, housle či dechové nástroje. Hraje se ve všech koutcích Sozopolu každý den, do hotelových pokojů na pláži ale žádný hluk nedoléhá. V Sozopolu lze proto strávit celou zářijovou dovolenou na festivalu vážné hudby a opravdu si tak odpočinout od hektického shonu.

 

Na dovolené se můžete zlepšit ve hře na klavír – zdarma v hodinách mistrů

Největší a vůbec nejpopulárnější bulharský festival se letos bude konat od 28. srpna do 5.září a jeho hlavními taháky budou Ludmil Angelov – pianista světové úrovně, který zde povede školu klavíru a Dimo Domov (zakladatel Domov String Quartet), který zde povede String Quartet Masterclass. V klavírní škole se předvede celkem 12 studentů, repertoár si studenti mohou vybrat podle libosti.

A pozor – mistr poskytne své cenné rady i těm, kteří zde budou na dovolené. Přiučit se hře na klavír od světové špičky za hučení moře a pod širým nebem? V Sozopolu letos čeká celoživotní zážitek. Návštěvníci Sozopolu se ostatně budou moci přidat i do hodin Dimo Domova. Jeho String Quartet nemá předen daný limit pro počet cizinců v hodinách, Ludmil Angelov jich přijme každý den deset.

 

Doprovodný program na divadelní scéně i v ulicích

Doprovodný program je připraven i na otevřené divadelní scéně, svou dovolenou tedy můžete pojmout i striktně divadelně. Otevřené budou i různé výstavy umění a všechny části historického Sozopolu budou dýchat festivalovou náladou.

 

U nás si můžete vybrat z více jak
18.000 zájezdů do všech koutů světa.

Krátké zprávy

Welness dovolené opět hitem vánoc
11.11.2010 - Především odrostlejší děti se chtějí svým rodičům zavděčit dárkem, který je donutí chtě nechtě alespoň na pár dní „vypnout“ a užít si zasloužené relaxace. Prodej…

Vánoční dovolená na horách – letos bez volna!
02.11.2010 - Letos, a bohužel částečně i příští rok, si pro všechny klasické zaměstnance připravil kalendář nejedno nemilé překvapení. Většina státních svátků spojených s…