Dovolená na Ibize? Jeden dlouhý večírek!

Pokud plánujete dovolenou s malými dětmi, v nějakém malebném, nerušeném koutě na polosamotě, kde budete v klidu přemítat nad knihou a poslouchat šum moře… nejezděte na Ibizu! Tento španělský ostrov tepe nočním životem a rušení nočního klidu je zde takřka jedním z předpokladů pořádné dovolené.

Klidná tichá dovolená? Na Ibize těžko

Ne že byste na pohostinné Ibize nenalezli nerušený tichý kout, kde můžete jen rozjímat nad mořem či si užívat tížené samoty. Jen – tento ostrov je zkrátka vyhlášený něčím jiným. Cestovní kanceláře zareagovali na výtky a přání některých turistů a na Ibize zřídili i klidné hotelové komplexy pro rodiny s dětmi. I u těch ale můžete sem tam pod oknem zaslechnout bavící se mládež. Ibiza totiž uklidňuje přes den, a pořádně žije až v noci. Světová metropole pařeb, párty a večírků vyprodukuje za jedinou sezónu hektolitry barevných koktejlů, taneční hudba je slyšet v nejvyhledávanějších podnicích, na pláži, v nákupním centru, ve vedlejším pokoji – zkrátka všude. Nacházejí se zde nejlepší světové kluby a přední DJ´s (např. Paul Oakenfold) se každoročně na Ibizu vracejí – zdejší tanečníci se totiž dovedou bavit až do sedmi, do devíti do rána.

 

Večírky jsou v bazénu, na pláži i v pěně – a poté hlučný příchod na hotel

Vynechat byste neměli největší světový klub Privilege, kultovní kluby Amnesia a Pacha, plážový dance bar Space nebo El Divino nabízející nádherný výhled. Pokud jste vždy chtěli vyzkoušet atmosféru velké bazénové párty nenechte si ujít kultovní večírek Fiesta del Agua, kterou každoročně pořádá klubík Es Paradis. Celý prostor se promění v jeden obří bazén, ve kterém můžete tančit až do božího rána. Ptát se na Ibize po nějakém vyhlášeném párty baru nemá smysl – tisíc lidí vás pošle na tisíc různých míst. To je také důvod, proč je zde průměrný věk turistů pod průměrem ostatních oblíbených destinací. Dovolenou bez jediného střízlivého dne sem jezdí trávit mládež ze všech koutů světa. Podle národností si pak nad ránem prozpěvuje, pere se, nebo jen naráží do všech popelnic na ulici.

 

Internetovou příručku nejznámějších i méně známých klubů naleznete na www.ibiza-spotlight.com.

 

V přehledném anglickém průvodci se mimo jiné dozvíte, které zásadní párty ještě stihnete v září, kterak na Ibize strávit nefalšovanou V.I.P. dovolenou nebo kde se každý večer schází gay komunita.

 

U nás si můžete vybrat z více jak
18.000 zájezdů do všech koutů světa.

Krátké zprávy

Welness dovolené opět hitem vánoc
11.11.2010 - Především odrostlejší děti se chtějí svým rodičům zavděčit dárkem, který je donutí chtě nechtě alespoň na pár dní „vypnout“ a užít si zasloužené relaxace. Prodej…

Vánoční dovolená na horách – letos bez volna!
02.11.2010 - Letos, a bohužel částečně i příští rok, si pro všechny klasické zaměstnance připravil kalendář nejedno nemilé překvapení. Většina státních svátků spojených s…