Exotika pro Čechy? Thajsko!

Thajsko – Kuba – Dominikánská republika. Toje podle statistik Čechy nejoblíbenější trojlístek zemí, do kterých se vydávají na exotické dovolené. Míří přitom klasicky do přímořských letovisek.

Thajsko posílílo i přes ekonomický propad

Podle údajů Thajské turistické centrály strávilo svou dovolenou v této exotické zemi jen loni na 26 tisíc českých turistů. To poukazuje na nárůst o takřka 30%. Thajsko tak posílilo i přes vliv ekonomické krize. Vliv na to mohly mít dva faktory: turisty, zvyklé navštěvovat dovolené v exotičtějších destinacích, krize natolik nezasáhla, a vydali se proto loni opět. Příliv českých cestovatelů mohl být částečně dán i těmi nejbohatšími, kteří během krize tratili, a superluxusní dovolenou např. na jachtě nyní vyměnili za „skromnější“ exotiku v Thajsku či v jiných zemích.

Historie i obchody táhnou, moře ale vítězí

Thajsko turisty láká na přírodní krásy a dokonalé pláže, na nichž lze pohodlně lenošit, zatímco v Čechách vládne tuhá zima. Jezdí se sem ale i za výhodnými luxusními nákupy. Historicky bohatý Bangkok nabízí plejádu luxusních obchodů i vybraných restaurací. Přestože návštěvu Bangkoku či proslaveného mostu přes řeku Kwai vynechá málokterý turista, Češi dle mluvčího Asociace cestovních kanceláří Tomio Okamury míří takřka výhradně do přímořských letovisek – do Phuketu, Pattay či do středisek Phi-Phi a Krabi.

Sexuální dovolená v Thajsku pro tisíce Čechů ročně

Thajsko je oblíbené i u mladých pánů, kteří ho navštěvují v rámci sexuální turistiky. Zatímco muži si jezdí „užít“ do Thajska, ženy za obdobnými radovánkami míří do Egypta nebo do Tuniska. Výhradně za sexem takto vyjíždí až 7 000 českých turistů ročně.

Za klidnou dovolenou, na které si Češi nemusí sami vařit, a která nabízí bezprostřední blízkost teplého moře jezdí Češi i do Dominikánské republiky či na Kubu. Na Kubě obdobně jako v Thajsku tráví čas své dovolené u moře, přičemž vyjíždějí na výlety za poznáním.

 

www.accka.cz

 

 

 

U nás si můžete vybrat z více jak
18.000 zájezdů do všech koutů světa.

Krátké zprávy

Welness dovolené opět hitem vánoc
11.11.2010 - Především odrostlejší děti se chtějí svým rodičům zavděčit dárkem, který je donutí chtě nechtě alespoň na pár dní „vypnout“ a užít si zasloužené relaxace. Prodej…

Vánoční dovolená na horách – letos bez volna!
02.11.2010 - Letos, a bohužel částečně i příští rok, si pro všechny klasické zaměstnance připravil kalendář nejedno nemilé překvapení. Většina státních svátků spojených s…