Jak poznat krachující cestovku?

Těšit se na zaslouženou dovolenou a pak týden dovolené strávit vymáháním peněz místo povalováním se na pláži? Nepříjemný obrázek, který ale nemusí být daleko od reality.

Několik větších či menších cestovních kanceláří vyhlásilo v posledních letech krach, a jejich klienti se dostali do obtíží: I´m travelling, Detur, v poslední době Tomi tour, o ochranu před věřiteli nedávno požádala u bratislavského soudu i samostatná letecká společnost Sky Europe.

Jaké jsou příznaky, že „něco není v pořádku“?


Zatímco na webových stránkách společnosti případně v jejich sídle vypadá vše standardně a zaměstnankyně prodávající zájezd se usmívají, realita může být zcela odlišná. Projeďte si se serverem Dovolená.cz naše rady, jak poznat kancelář, která se při nejmenším dostala do obtíží.

- Delegáti nabízejí klientům těžko uvěřitelné slevy z podivných důvodů. Např. aby si svůj týdenní pobyt včetně všech služeb zdarma prodloužili o další 3 dny, nebo i týden, neboť jsou lety zpět do Čech přetížené.

- Turnusy vypravené dříve se dostávají do problémů, a o nestandardním chování začínají informovat média. Odjezdy autobusů jsou posunuty o několik hodin, hosté jsou přesouváni do zcela jiných hotelů.

- Zaměstnanci hotelu, penzionů i jiných ubytovacích kapacit se k návštěvníkům chovají zcela arogantně nebo nevrle, o údajně zaplacených službách v jejich hotelech nemají tušení, rezervace nejsou vyřízené.

- Klienti jsou přesouváni do hotelů nižší kategorie, než-li jsou ty, které si zaplatili. Údajně z důvodu neočekávané přeplněnosti hotelu. Krachující cestovní kancelář už ale mnohdy cíleně vybírá jiné hotely než ty, za které zákazník platí. Jako náhradu se snaží poskytnout fakultativní výlety, večeře zdarma apod.

U nás si můžete vybrat z více jak
18.000 zájezdů do všech koutů světa.

Krátké zprávy

Welness dovolené opět hitem vánoc
11.11.2010 - Především odrostlejší děti se chtějí svým rodičům zavděčit dárkem, který je donutí chtě nechtě alespoň na pár dní „vypnout“ a užít si zasloužené relaxace. Prodej…

Vánoční dovolená na horách – letos bez volna!
02.11.2010 - Letos, a bohužel částečně i příští rok, si pro všechny klasické zaměstnance připravil kalendář nejedno nemilé překvapení. Většina státních svátků spojených s…