Last minute dovolená? Letos jen pro nenáročné

Vypravit se na last minute dovolenou není letos o nic větší problém než v minulých letech. Jenže – výběr není tak značný a cena zas až tak příznivá. Dovolená na poslední chvíle letos nahrává spíše dobrodruhům, kterým na kvalitě hotelu a přítomnosti různých služeb spíše nesejde.

Last minuty si vedly před sezónou

Vycestovat na dovolenou za sluncem bylo nejvýhodnější v červnu a další obdobné propady cen se očekávají zase na konci září, tedy po oficiální sezóně. Podle mluvčího Asociace cestovních kanceláří České Republiky Tomio Okanuty se v červnu na last minute zájezd dalo nejvýhodněji odjet do krizí zmítaného Řecka, do Bulharska, jehož cena klesla o cca 10%, a také do Turecka. Nečekaně výhodná dovolená čeká letos i ty, kteří si zamilovali španělské rytmy, naopak žádné citelné slevy nečekají v Chorvatsku.

 

First minute může vyjít o poznání levněji

Výhodné zájezdy na poslední chvíli se letos prodávaly hlavně před sezónou, během července a srpna jich citelně ubylo, jejich cena navíc nebyla tak výhodná, jak jsou Češi zvyklí. Cestovní kanceláře se nechtějí nechat překvapit a last minute dovolená už nenabízí tak široký výběr.Využít first minute se letos vyplatilo i rodinám – některé cestovní kanceláře v případě last minutů již vůbec nenabízejí výhody, které jsou u first minute dovolených běžné – např. ubytování a strava pro dítě zdarma či výlety zdarma. Zatímco květnové a červnové zájezdy na poslední chvíli navíc oproti loňsku zlevnily, červencové a srpnové ceny jsou na úrovni minulého roku.

 

Letos se létá méně – buy&fly zájezdy prakticky nejsou

Celkový zájem o leteckou dopravu se oproti loňskému roku snížil, údajně až o celých 20%. Cestovní kanceláře tomu přizpůsobily své kapacity pro leteckou dopravu a volných míst v letadlech již tolik není. Zúžil se především výběr, na který byli Češi zvyklí z minulých let. Nejoblíbenější hotely jsou obsazené, problém může být se zajištěním požadované úrovně stravy či vzdálenosti od pláže. Hitem sezóny zůstává stále Řecko. Společně s last minute dovolenými ubylo i nabídek Buy&Fly, které oproti last minutům nabízejí ještě výhodnější cenu, a na které si Češi pomalu zvykají. Na superrychlou dovolenou se z letiště nemusíte vůbec dostat.

 

U nás si můžete vybrat z více jak
18.000 zájezdů do všech koutů světa.

Krátké zprávy

Welness dovolené opět hitem vánoc
11.11.2010 - Především odrostlejší děti se chtějí svým rodičům zavděčit dárkem, který je donutí chtě nechtě alespoň na pár dní „vypnout“ a užít si zasloužené relaxace. Prodej…

Vánoční dovolená na horách – letos bez volna!
02.11.2010 - Letos, a bohužel částečně i příští rok, si pro všechny klasické zaměstnance připravil kalendář nejedno nemilé překvapení. Většina státních svátků spojených s…