Sunny Days končí s vlastními zájezdy

Přestože se CK Sunny Days na svých internetových stránkách stále chlubí děkovnými dopisy od spokojených zákazníků, a nabízí zájezdy do egyptských hotelů s all inclusive službami, s prodejem zájezdů definitivně končí.

Pojišťovna Generali ji neprodloužila povinnou smlouvu o úpadku, která chrání klienty cestovní agentury před nepříjmenostmi. Společnost, se kterou jste minulý rok byli na své dovolené možná i vy, však z trhu zcela nezmizí. Z cestovní kanceláře jen změní svou formu na cestovní agenturu, která prodává zájezdy jiných společností. Ta ze zákona pojištění proti úpadku nepotřebuje.

Sunny daysMinulé léto se čekalo na letištích…

O krizi, která CK Sunny Days zasáhne, se přitom hovořilo již několik měsíců, ne-li let. Sunny Days zaznamenala citelný odliv klientů, problémy s dovolenou mělo minulé léto hned několik turnusů, klienti si na letištích počkali dlouhé hodiny, jiní si zase museli svou dovolenou nedobrovolně prodloužit. Problematická finanční situace tak dala pojišťovně jasný pokyn k ukončení smlouvy, se Sunny Days nenavázala spolupráci ani jiná pojišťovna.

Dárkové poukazy na dovolenou? Problematické…

Klienti, kteří si svou letní dovolenou zakoupili na populární „first moment“ o své úspory nepřijdou, neboť zájezdy zakoupené před 31. lednem 2010 jsou pojištěné. Dle serveru idnes.cz se to ale má jinak s dárkovými poukazy. Pokud jste svým blízkým pod stromeček darovaly poukaz na zájezd, nebo jste ho sami obdrželi, máte smůlu. Na poukazy se pojištění nevztahuje. Je však možné ho do 31. ledna rychle vyměnit za zájezd, na jehož cestovní smlouvu se následné pojištění vztahovat bude, nárok bude možné též uplatnit v následném konkurzním řízení.

Pokud Sunny Days nevyplatí své pojištěné klienty automaticky, neměli by s podáním žaloby k soudu otálet. Podle serveru ihned.cz totiž nejde o klasický krach cestovní kanceláře, ale pouze o transformaci z kanceláře na agenturu – což je proces, při kterém subjekt není povinen odškodnění automaticky platit.

U nás si můžete vybrat z více jak
18.000 zájezdů do všech koutů světa.

Krátké zprávy

Welness dovolené opět hitem vánoc
11.11.2010 - Především odrostlejší děti se chtějí svým rodičům zavděčit dárkem, který je donutí chtě nechtě alespoň na pár dní „vypnout“ a užít si zasloužené relaxace. Prodej…

Vánoční dovolená na horách – letos bez volna!
02.11.2010 - Letos, a bohužel částečně i příští rok, si pro všechny klasické zaměstnance připravil kalendář nejedno nemilé překvapení. Většina státních svátků spojených s…