V Německu vzniká nové rekreační středisko

Koho už nudí malé české rybníčky i okoukané Máchovo jezero přivítal s povděkem, že pár kilometrů za hranicemi České republiky právě vyrůstá nové rekreační středisko. Destinace okolo jezera Berzdorfer See uspokojí i náročné cestovatele. Oficiální otevření proběhne 26. června 2010.

Koupání v čistém

Jezero o rozloze úctyhodných 960 hektarů umožní nejen klasické vodní radovánky, ale i jachtaření větších lodí či vyjížďky na parnících. Své domácí prostředí zde nalezne i plachtění, windsurfing či profesionální potápění. Potápěči si navíc budou moci užívat ojedinělého podvodního potápěčského parku. Příznivce koupání jistě potěší i fakt, že kvalita vody v jezeře je hodnocena jako velmi čistá.


Dlouhý podvodní tunel umožní sledovat faunu i floru

Region plánuje postupný rozvoj turistických pěších i cyklistických tras, na které budou plynně navazovat trasy vhodné pro vyjížďky na koni. Na své dovolené rozhodně žádný návštěvník nesmí vynechat speciální podvodní tunel, který je zhotoven přímo v jezeře. Z průhledných oken bude možné sledovat dění pod hladinou.


Vodní kanály by měly propojit celou oblast

Patnáctikilometrové pobřeží nabídne řadu ubytovacích možností od klasických stanových a chatičkových kempů až k luxusnějším penzionům a hotelům. V blízkosti Berzdorfer See je vybudováno 18ti jamkové golfové hřiště. Kvalitu německého příhraničního regionu, soustředěného v blízkosti města Gőrlitz, mají zvýšit i vodní kanály, které by v budoucnu měly propojovat místní dovolenkové destinace koncentrované kolem jezer.

 

Víte, že..

  • zatápění hnědouhelného dolu, ze kterého jezero vniklo, zde začalo již před 6 lety...
  • potrubí, které napájí jezero z Lužické Nisy, je dlouhé celý 1 kilometr...

 

 

Foto jezero Berzdoher, zdroj www.berzdorfer-see.eu

Předběžný plánek rozmístění aktivit okolo jezera. Ideální koupání nabídnou především severní pláže.

 

 

 

U nás si můžete vybrat z více jak
18.000 zájezdů do všech koutů světa.

Krátké zprávy

Welness dovolené opět hitem vánoc
11.11.2010 - Především odrostlejší děti se chtějí svým rodičům zavděčit dárkem, který je donutí chtě nechtě alespoň na pár dní „vypnout“ a užít si zasloužené relaxace. Prodej…

Vánoční dovolená na horách – letos bez volna!
02.11.2010 - Letos, a bohužel částečně i příští rok, si pro všechny klasické zaměstnance připravil kalendář nejedno nemilé překvapení. Většina státních svátků spojených s…