Vezměte se na své dovolené a ušetříte!

Rádi byste už do toho „praštili“, ale lámete si hlavu s finanční stránkou věci? Jednoduchá pomoc – řekněte si své ano přímo na své vysněné dovolené. Netradiční a intimní zážitek vám navíc pomůže ušetřit.

Svatba

Podle průzkumů čím dál více párů objevuje kouzlo sňatku při dovolené. Zásnubní veselici i svatební cestu spojí v jedno, romantická pláž jim poskytne potřebnou scenérii, navíc si mohou vybrat ten nejkrásnější den.

Rozhodnout se ale pro svatbu na dovolené přináší i nemalé komplikace. Sice ušetříte za svatební hostinu a následný večírek s litry alkoholu prosvých sto přátel, v samotný den vám ale ti nejbližší mohou přeci jen chybět. Tichým výčitkám rodičů a nejbližších přátel se nejspíš nevyhnete, na druhou stranu, nebrat ohled na všechny tetičky a prababičky, a užít si „svůj“ den jen pro sebe je to, o co přesně o svatebních dovolených v zahraničí jde.

Forma obřadu je v rukou cizího státu

Občan České republiky nebo ten, který má na území státu povolen trvalý  pobyt může uzavřít manželství v cizině před zastupitelským úřadem České republiky v cizině (ptejte se na ambasádě) nebo před příslušným orgánem cizího státu. O způsobilosti manželství uzavřít i jeho podmínky se řídí právem České republiky – je tedy třeba počítat s prstýnky a svědky!  

A vzít si s sebou na dovolenou své dva nejlepší kamarády z každé strany už může být pro ostatní hodně napovídající. Forma uzavření manželství se ovšem řídí právem státu, kde se manželství uzavírá – je proto nezbytné se dobře informovat o tom, jak vypadá uzavření sňatku v té které zemi. V exotických koutech světa může totiž mít svatební rituál úplně jinou formu, než na jakou jsou zvyklý Středoevropané.

Počítejte také s tím, že čtení svatebního slibu a následné přísahy budou nejspíš probíhat v úřadním jazyce daného státu, a že kromě občanského průkazu je třeba si k plavkám přibalit nejméně rodný list.

Pozor: Pokud bude manželství uzavíráno před zastupitelským úřadem ČR v cizině, je třeba předložit kromě stanovených dokladů k uzavření manželství i vysvědčení o právní způsobilosti k uzavření manželství.Vysvědčení o právní způsobilosti k uzavření manželství vydává na žádost občana ČR matriční úřad příslušný dle trvalého, případně posledního trvalého bydliště žadatele v ČR.

U nás si můžete vybrat z více jak
18.000 zájezdů do všech koutů světa.

Krátké zprávy

Welness dovolené opět hitem vánoc
11.11.2010 - Především odrostlejší děti se chtějí svým rodičům zavděčit dárkem, který je donutí chtě nechtě alespoň na pár dní „vypnout“ a užít si zasloužené relaxace. Prodej…

Vánoční dovolená na horách – letos bez volna!
02.11.2010 - Letos, a bohužel částečně i příští rok, si pro všechny klasické zaměstnance připravil kalendář nejedno nemilé překvapení. Většina státních svátků spojených s…