Využijte služeb spolucestování a ušetřete za dovolenou, co se dá

Chcete letos zažít skutečné dobrodružství z jízdy, ale náhodné stopování vám nahání strach? Rádi byste do oblíbeného letoviska, ale ceny letenek jsou mimo vaší aktuální finanční situaci? Dobrodruzi, kteří se nebojí risknout spolujízdu, se každoročně vydávají na své cesty za dovolenou společně s lidmi, které vidí poprvé v životě. Riskují, ne ale zas tolik, jak by se mohlo zdát.

Spolujízda není stop a platí pro ni pravidla

Specializovanými internetovými fóry, které nabízejí „přespání za přespání“ nebo jednoduše pouhou spolujízdu do dané destinace, se to na síti jen hemží. Spolujízda značně šetří peníze, umožní setkání s novými lidmi a ve většině případů je i zdrojem rozptýlení a zábavy. Pokud si s partnerem či kamarádem plánujete koupání u moře, ale čekání na ultravýhodný letecký zájezd vám drásá nervy (či peněženku), jednoduše zasurfujte na internetu. Na rozdíl od klasického stopování si můžete řidiče i své případné spolucestující „proklepnout“, přečíst si recenze na jízdu od předchozích zákazníků a na smluvené místo přijít v klidu.

Ideální kombinací tak je zakoupit zájezd u cestovní kanceláře (ta zajistí pojištění či služby delegáta) a do destinace se za výhodných finančních podmínek dopravit po vlastní ose.

 

Pamatujte

  • Vždy si vybírejte řidiče či spolujezdce, kteří již mají pozitivní ohlasy, nebo kteří na sebe prozrazují osobní údaje – domluvte se s nimi i telefonicky, „ověřte“ si je např. na facebooku nebo u zaměstnavatele.
  •  Pokud jste řidič, nechte si zálohu za jízdu zaslat na účet předem (pokud to časové možnosti dovolí). Vypečený spolucestující by si mohl jízdu na poslední chvíli rozmyslet a zmizet z online světa.
  • Předem si jasně stanovte, kde a jak dlouho budete odpočívat a kudy cesta povede.
  •  Nemá váš spolucestující „náhodou“ platný pas nebo vás žádá o neobvyklou službu – bez milosti ho nechte napospas svému osudu. Nikdy nevíte, co pašuje nebo kdy bude chtít s vaším vozem ujet.
  •  Dopředu si pečlivě naplánujte i cestu nazpět. Nejede „váš“ řidič v požadovaném termínu zase zpět do ČR? Domluvte se dopředu s jiným.

 

Cestovatelskou seznamku hledejte na adrese www.cestovatel.cz

Nabídky spolujízd naleznete na adresách www.spolujizda.eu, www.spolujizda.cz, www.spolujizda.net

 

Foto: resources.roomsnet.com

 

U nás si můžete vybrat z více jak
18.000 zájezdů do všech koutů světa.

Krátké zprávy

Welness dovolené opět hitem vánoc
11.11.2010 - Především odrostlejší děti se chtějí svým rodičům zavděčit dárkem, který je donutí chtě nechtě alespoň na pár dní „vypnout“ a užít si zasloužené relaxace. Prodej…

Vánoční dovolená na horách – letos bez volna!
02.11.2010 - Letos, a bohužel částečně i příští rok, si pro všechny klasické zaměstnance připravil kalendář nejedno nemilé překvapení. Většina státních svátků spojených s…