Transfery z/na letiště a služby delegáta

Pro přepravu mezi letištěm, Vaším bydlištěm a místem pobytu v cílové zemi se v žargonu cestovních kanceláří ustálil název transfer. Transfer znamená v obecné rovině přesun, převod, přenos a setkáte se s ním i v terminologii letecké (zde transfer znamená přestup a nutnost změny letadla).

BusRozdíl mezi transfery v ČR a v cizině

Transfer u cestovních kanceláří je dvojí. Za prvé v České republice a za druhé v cizině. Jediný rozdíl mezi oběma transfery je, že první typ může i nemusí být zpoplatněn, zatímco transfer z letiště do hotelu v cizině je vždy zdarma (v ceně zájezdu).

Transferem po ČR se rozumí služba, spočívající v tom, že z několika směrů v ČR jsou vypraveny autokary, které svážejí mimopražské obyvatele z předem stanovených nástupních míst (obvykle větší města po dané trase) až na letiště. Transfer v cizině, z příletového místa do daného letoviska, do zaplaceného hotelu, je již samozřejmostí a je poskytován u leteckých zájezdů cestovních kanceláří vždy.  
Kdo je delegát a co od něho mohu očekávat?

Po příletu na místo Vás bude očekávat delegát cestovní kanceláře, který se o Vás bude starat po celou dobu pobytu. Delegát je člověk, kterého cestovní kancelář vysílá na místo a má na starosti všechny turisty, z toho vyplývá, že hovoří jazykem dané cestovní kanceláře. To znamená, že v případě, že si objednáte zájezd u např. německé cestovní kanceláře, nebude takováto osoba hovořit česky. Delegát může být zároveň i průvodcem, ale nemusí, protože na průvodcování zpravidla potřebuje vyšší kvalifikaci v podobě průvodcovských zkoušek. Delegát či delegátka je osoba, která by perfektně měla znát dané prostředí, včetně tamějšího jazyka a mohla Vám tak být nápomocna ve všech situacích.

AirportSlužby poskytované delegátem

Delegát Vám oznámí, jakým autobusem budete rozvezeni do objednaných a zaplacených lokalit a ubytovacích kapacit, během transferu Vám stručně  představí zemi, lokality, povypráví o počasí a předpovědi a všeobecně Vás seznámí s charakterem cizí země, včetně tipů, nač si dát pozor.

Obvykle první,  či druhý den se koná první setkání s delegátem, kde jsou poskytnuty další detailnější informace, včetně informací o možnosti fakultativních zájezdů. Jelikož je delegát Vaše styčná osoba v cizí zemi, dostanete jeho mobilní číslo, na které můžete 24 hodin (v případě nouze, úrazu či vážného problému) telefonovat. Jeho služby jsou v již obsaženy ceně dovolené. Protože má delegát na starosti klienty ve více hotelech (někdy dokonce ve více pobytových místech), tak v každém hotelu má stanoveny tzv. konzultační hodiny.

Nejdůležitější informace jsou také vyvěšeny na nástěnce na recepci hotelu, kde také naleznete informace o dalších setkáních s delegátem, či informace o odjezdu. V dnešní době je již běžným standardem, že na hotelové recepci jsou k dispozici velmi podrobné informační desky, které si klient může kdykoliv prostudovat Delegát Vám nejen nabídne fakultativní výlety, ale také může asistovat při pronájmu automobilu, vypůjčení sportovních potřeb, při řešení mimořádných a pojistných událostí (např. nemoc, úraz, ztráta dokladů, poškození zavazadel atd.).

U nás si můžete vybrat z více jak
18.000 zájezdů do všech koutů světa.

Krátké zprávy

Welness dovolené opět hitem vánoc
11.11.2010 - Především odrostlejší děti se chtějí svým rodičům zavděčit dárkem, který je donutí chtě nechtě alespoň na pár dní „vypnout“ a užít si zasloužené relaxace. Prodej…

Vánoční dovolená na horách – letos bez volna!
02.11.2010 - Letos, a bohužel částečně i příští rok, si pro všechny klasické zaměstnance připravil kalendář nejedno nemilé překvapení. Většina státních svátků spojených s…