Abú Zabí se bouří proti Sexu ve městě

Oblíbená dovolenková destinace Abú Zabí doslova „žije“ filmem Sex ve městě 2. Pozdvižení, které v arabské zemi způsobil, vedlo k zákazu promítání i k atakům proti jakýmkoliv sympatiím se snímkem. Ve filmu je totiž jeden z členů SAE zobrazen coby hříšné letovisko s hýřivým životem a povolnými mravy.

Ve Spojených arabských emirátech se natáčet smí, podmínky jsou ale velmi přísné

Ve volném pokračování „jedničky“ Sexu ve městě se to opět hemží luxusními butiky, flirtíky, vysokými podpatky a uvolněnými mravy. Ačkoliv se film má odehrávat v Abú Zabí ve Spojených arabských emirátech, natáčen byl na severu Maroka. Tvůrcům snímku bylo jasné, že konzervativní Abú Zabí by pro rozparky a cukrbliky jejich amerických prostopášných hrdinek pochopení nemělo. Ve Spojených arabských emirátech se přitom oficiálně natáčet smí, země láká zahraniční filmaře. Ti však musejí počítat s četnými a přísnými zásahy tamních cenzorů.

Abí Zabí by se na vlně filmu mohlo „svézt“, ono to ale nepotřebuje

Uvádění snímku bylo v hlavním městě zakázáno, nepromítal se zde ani první z filmů. Podle specialistů na marketingovou komunikaci by Abú Zabí s nově nabité popularity mohlo naopak těžit a očekávat příliv zámožných turistek, které s filmem i seriálem silně sympatizují. Jeho jasně odmítavý postoj ale dává najevo, že na dovolenou v Abú Zabí si tričko s nápisem Sex ve městě raději brát nemáte.

Film se zřejmě nepodaří „protlačit“ přes cenzory i z toho důvodu, že kromě nahoty, vulgárních nadávek a projevů sexuální touhy na veřejnosti je plný nepřesností, které vznikly právě ve snaze připodobnit Maroko ke Spojeným arabským emirátům.


5 milionů turistů každý rok je dostatečná vizitka

Spojené arabské emiráty patří k nejrychleji rostoucím a nejrychleji se rozvíjejícím dovolenkovým destinacím na světě. Skoro 500 000 Středoevropanů zde nastálo pracuje. Nejlákavějším cílem zůstává kosmopolitní a „otevřenější“ Dubaj, konzervativní emiráty zase lákají na nádherné dlouhé pláže a soukromí. Jen emirát Abu Dhabi navštíví každý rok kolem pěti milionů turistů.

 

Foto Abu Dhabi, zdroj www.destination360.com

 

U nás si můžete vybrat z více jak
18.000 zájezdů do všech koutů světa.

Krátké zprávy

Welness dovolené opět hitem vánoc
11.11.2010 - Především odrostlejší děti se chtějí svým rodičům zavděčit dárkem, který je donutí chtě nechtě alespoň na pár dní „vypnout“ a užít si zasloužené relaxace. Prodej…

Vánoční dovolená na horách – letos bez volna!
02.11.2010 - Letos, a bohužel částečně i příští rok, si pro všechny klasické zaměstnance připravil kalendář nejedno nemilé překvapení. Většina státních svátků spojených s…