Kuba zavádí povinné pojištění a láká na golf

Chystáte se na svou letošní dovolenou do oázy klidu a dlouhých písečných pláží – na exotickou Kubu? Nezapomeňte si vyřídit povinné cestovní pojištění a přibalit si své golfové hole.

Zapomnětliví si postojí na letišti

Od začátku května letošního roku platí pro všechny cestující do Kuby povinnost uzavřít cestovní pojištění hradící léčebné výlohy po celou dobu zájezdu. Ti, kteří si pojištění zapomenou vyřídit, jsou nyní povinni tak učinit přímo na letišti před odletem. Pojištění uzavřené na letišti se cestujícím sice neprodraží, může však kvůli průtahům s novým systémem znamenat delší zdržení u přepážek. Doporučuje se tedy vyřídit si pojištění ještě v České republice.

Zahraničním investicím se otevírají dveře, přibudou golfová hřiště

Přímořská letoviska jinak uzavřené Kuby se začínají pomalu otevírat zahraničním investorům. Kuba bojuje s konkurenčními letovisky a v oblíbených destinacích začíná budovat rozsáhlá golfová hřiště. Do dnešních dnů bylo na Kubě možné navštívit pouze jediné 18 jamkové hřiště, nadšení hráči tohoto sportu proto volili jiné země. Turistů sice přijelo i tak hodně, jednalo se ale o méně movité zákazníky, kteří na své dovolené tolik neutratili. Kuba se nyní chystá nalákat právě movitější klientelu. Zahraniční investoři si navíc budou moci vedle pozemků pro golfová hřiště pronajmout i budovy na specifické účely, vlastnit je ale i nadále moci nebudou.

Kuba je v ekonomické krizi, kardinál vyzývá k ráznému řešení

Nespokojenost občanů se socialistickým systémem, který brzdí rozvoj země a investice do cestovního ruchu, komentoval i kubánský kardinál Jamie Ortega. Upozornil, že oddalování reforem a neprůchodný politický aparát způsobují citelný ekonomický propad. Nespokojenost kubánských obyvatel označil kardinál za oprávněnou a vyzval k jednáním se Spojenými státy.

Dovolená na Kubě patří mezi Čechy k vyhledávaným exotickým dovoleným plným luxusu. Podle reakcí jsou zákazníci plně spokojeni s úrovní servisu či stavem pláží, více možností „vyžití“ by ale přivítali. Všeobjímající klid sem na déle než 14 dní přivane jen málokoho.

 

Foto Jamie Ortega, zdroj www.cubaencuentro.com

Kardinál Jamie Ortega vítá možnost ekonomické reformy a otevření hranic zahraničním investorům.

 

U nás si můžete vybrat z více jak
18.000 zájezdů do všech koutů světa.

Krátké zprávy

Welness dovolené opět hitem vánoc
11.11.2010 - Především odrostlejší děti se chtějí svým rodičům zavděčit dárkem, který je donutí chtě nechtě alespoň na pár dní „vypnout“ a užít si zasloužené relaxace. Prodej…

Vánoční dovolená na horách – letos bez volna!
02.11.2010 - Letos, a bohužel částečně i příští rok, si pro všechny klasické zaměstnance připravil kalendář nejedno nemilé překvapení. Většina státních svátků spojených s…