Řecko má nové muzeum - stálo 3,5 miliardy

Již měsíc je v hlavním městě Řecka - v Athénách - otevřeno nové muzeum Akropole. Nejznámější sochy Pantheonu přišel slavnostně představit řecký prezident Karolos Papulias.

Muzeum Akropole - ŘeckoTen při své úvodní řeči opět zmínil spor, který vedou Řekové s Brity již přes 30 let. Tzv. Parthenónské vlysy nedozírné hodnoty jsou stále uloženy v Britském muzeu, Řecko se o jejich navrácení do vlasti marně pokouší už třetí desetiletí. Rozsáhlá sbírka je ale nyní obohacena o sochy, které byly nedávno do Řecka navráceny z Německa nebo z Itálie.

Muzeum Akropole - ŘeckoCelá nová hypermoderní budova muzea je efektně podsvícena, a je z ní perfektní výhled na celý Pantheon. Skleněno-betonová stavba vyšla v přepočtu na 3, 5 miliardy korun a rozkládá se na ploše celých 23 000 m2. Až do konce roku 2009 je vstupné do expozice pouze symbolické a činí 1 euro. Otevřeno je od úterý do neděle od 08:00 do 20:00. Muzeum najednou pojme až 10 000 návštěvníků, vstupenky si lze rezervovat i přes internet.

Zdroj: www.newacropolismuseum.gr

U nás si můžete vybrat z více jak
18.000 zájezdů do všech koutů světa.

Krátké zprávy

Welness dovolené opět hitem vánoc
11.11.2010 - Především odrostlejší děti se chtějí svým rodičům zavděčit dárkem, který je donutí chtě nechtě alespoň na pár dní „vypnout“ a užít si zasloužené relaxace. Prodej…

Vánoční dovolená na horách – letos bez volna!
02.11.2010 - Letos, a bohužel částečně i příští rok, si pro všechny klasické zaměstnance připravil kalendář nejedno nemilé překvapení. Většina státních svátků spojených s…