Změnit zemi:

Kapverdské ostrovy

Úvodem

Kapverdy jsou ostrovním státem v Africe. Tvoří je severní souostroví Barlavento, který v sobě zahrnuje ostrovy  Santo Antão, São Vicente, Santa Luzia, São Nicolau, Sal, Boa Vista. Druhým souostrovím je Sotavento, které se skládá z ostrovů Brava, Foga, Santago, Maio.
Kapverdy se teprve nyní výrazněji turisticky rozvíjí, ale už v tuto dobu sem směřuje mnoho rekreantům, především za sluníčkem, nádhernými plážemi a azurovým mořem. Z konkrétních lokalit jsou nejlákavější a nejnavštěvovanější ostrov Boa Vista a ostrov Sal.

Podnebí a počasí

Právě díky nádhernému počasí sem směřují turisté po celý rok. Je tu typické tropické klima s teplým a suchým podnebím. I teplota moře je velmi příjemná. Občas vás zde překvapí silnější pasátové větry, ale díky nim se ochlazuje vzduch a teploty nestoupají výrazněji přes 30oC, takže vyloženě nepříjemné vedro tu skoro vůbec nezažijete. Zkrátka tu jsou ideální teploty na koupání, ale ne takové, abyste umírali horkem a v noci nemohli ani usnout.

Doprava

Leteckou dopravu na Kapverdské ostrovy nabízejí různá evropská města. Cesta trvá ze střední Evropy cca 7 hodin.
Doprava na ostrově je hlavně autobusová, ale můžete si půjčit kolo či automobil.
Nebaví vás trávit dovolenou jen na jednom ostrově? Chcete poznat i nějaký jiný? Samozřejmě je tu i doprava mezi ostrovy. Ta je buď letecká - poměrně drahá, ale rychlá a pohodlná. Můžete dát přednost lodní dopravě, ale musíte počítat s tím, že lodě mohou mít zpoždění a není ani výjimkou, že plavba je zrušena úplně. To se stává, když je špatné počasí.

Zajímavá místa

Rádi poznáváte zajímavá místa a památky? Máme pro vás několik tipů. Určitě nezapomeňte na Cidade Velha. Jde o rybářské městečko, které je od roku 2009 součástí světového dědictví UNESCO. Zajímavé je také hlavní město Praia, druhé největší město Mindelo, ale za návštěvu stojí také ostrovy Brava a Fogo.

Kapverdská kuchyně

A co vám Kapverdy nabídnou k snědku? Oblíbené jsou především ryby a další mořské plody. Národní specialitou je cachupa. Z nápojů ochutnejte pivo Sagres či místní kořalku Grogue.
Máte raději tradiční jídla mezinárodních kuchyní? I s těmi se tu setkáte v hojném množství.

Kapverdy jsou zkrátka nádhernou oblastí pro prožití letní dovolené, a to v kterémkoliv ročním období.

Dovolená.cz