Kapverdská kuchyně

Obecně o jídlech na Kapverdských ostrovech

Celé Kapverdy jsou vsazeny na turisty. Proto tu seženete vše, co máte rádi z různých mezinárodních kuchyní. Dáváte-li přednost klasikám před experimentováním s neznámou kuchyní, nemusíte se obávat, že byste si zde nemohli dopřát pokrmy typu hamburgry, hranolky, pizza, těstoviny atd.
Jste gurmán a láká vás kapverdská kuchyně? Na jaké chutě se tu připravit? Kříží se tu vlivy portugalské, africké a brazilské kuchyně a dominují tu především ryby a další mořské plody, hlavně humři, raci, langusty atd. Ty tady můžete dostat na všechny možné způsoby a jistě si některý z těchto pokrmů zamilujete. Oblíbenou přílohou je zelenina a rýže. Nechybí ani tropické ovoce, především kokos, mango, papaya, banány...

Speciality Kapverdské kuchyně

A na jaké konkrétní pochoutky se můžete těšit? Tak např.:

Cachupa
Tradičním kapverdským jídlem je především Cachupa. Jídlo tvoří fazole, kukuřice a sladký brambor. To se podává buď s rybou, ale lze si to dát i s vepřovým masem.

Tchassina
Ochutnejte také tchassinu. Jde o solené kozí maso. Je to zdejší pochoutka.

Canja de galinha
Pod tímto názvem se skrývá kuře s výtečnou omáčkou. Původně tento název označuje portugalskou kuřecí polévkou.

Feijăo longo

Máte rádi fazole? Pak ochutnejte Feijăo longo, pokrm z těchto luštěnin.

Oblíbená jsou také grilovaná masa, ať už z ryb, mořských plodů nebo třeba z. vepřového.

Z nápojů

Dostali jste chuť na nějaký alkoholický nápoj? Co klasického si dát na Kapverdských ostrovech?

Pivo Sagres
Jde o lehké a dobré pivo, které by vám mohlo zachutnat. Je to nejlepší portugalská značka.

Grogue
Je libo něco silnějšího? Ochutnejte zdejší pálenku Grague. Je tvořena z ovoce a cukrové třtiny. Je velmi oblíbená, ale pozor aby vám nezachutnala příliš.  Přeci jen nějakou promili má...

Pozor: Nepijte tu vodu z vodovodu. Je v ní vysoké množství soli a jiných minerálů, na které nejsme zvyklí a které nám může způsobit střevní potíže. Nekažte si svou dovolenou zdravotními problémy.

Pokračujte na:
Dovolená.cz