Doprava na Kapverdských ostrovech

Pojďme si přiblížit, jak se dostanete na Kapverdské ostrovy a jak se lze pohybovat po nich a mezi jednotlivými ostrovy.

Doprava na Kapverdské ostrovy

Na Kapverdské ostrovy je samozřejmě nejlepší letecká doprava. Nejčastěji sem létají tyto společnosti: Cabo Verde Airline, TACV, TAP, Condor...Vhodné je využít pravidelných linek z Lisabonu, ale i z dalších evropských měst. Cesta ze střední Evropy na Kapverdy trvá cca 7 hodin.

Doprava po ostrovech

Na ostrovech existuje autobusová doprava. Můžete také využít taxi služeb. Je to pohodlná doprava, ovšem taxíků tu je málo a jsou poměrně drahé. Levněji vás vyjdou sběrné taxíky, tzv. „aluger“. Zde ale musíte čekat na další lidi, kteří chtějí jet na stejné místo. Cestujete-li ale na nějaké frekventované místo, nebývá to problémem.
Chcete-li na ostrově cestovat pouze na krátké vzdálenosti, půjčete si kolo. Jde to však jen na některých ostrovech.
Budete-li se chtít podívat někam dál, využijte půjčoven aut. Předem si nezapomeňte ověřit, zda je auto pojištěné. Jistě v případě nehody nechcete platit škody a s rizikem je třeba vždy počítat. Rozhodně si nepůjčujte auto, jste-li řidič začátečník. Je nutné si uvědomit, že infrastruktura se tu teprve vyvíjí, proto tu jsou silnice dost nekvalitní a navíc jsou často neznačené.
Auto si lze pronajmout na ostrovech Sal, Santiago, Fogo a Sao Vicente. Musíte vlastnit mezinárodní řidičský průkaz, váš věk musí být nad 21 a je nutné se prokázat kreditní kartou.
Na ostrově nejsou žádné železnice.

Doprava mezi ostrovy

Mezi ostrovy můžete cestovat buď letadlem nebo lodí. Letecká doprava je samozřejmě dražší, ale za to rychlejší a pohodlnější. Lodí sem poplujete hodiny a nemůžete tu vůbec spoléhat na jízdní řád. Není výjimkou, že je plavba posunutá nebo zrušená kvůli nedostatku cestujících či kvůli špatnému počasí.

Pokračujte na:
Dovolená.cz