Podnebí a počasí na Kapverdských ostrovech

Úvodem

Kapverdské ostrovy jsou jednou z těch příjemných oblastí, kam můžete za sluníčkem po celý rok, tedy nejen v sezóně, ale třeba se můžete rozhodnout pro letní dovolenou v těchto místech např. v únoru, kdy máte už nekonečné zimy v Čechách plné zuby a cítíte se vyčerpáni. Uvidíte, že vám zdejší sluníčko vžene novou energii do žil.

Podnebí a počasí

Kapverdské ostrovy leží v tropickém pásu. Podnebí je tedy teplé a velmi suché. Kapverdy spadají do zóny Sahelu. Jde tedy o rozšířenou Saharu. Proto tu prší skutečně velmi sporadicky. To možná ocení turisté, kteří si příliš deště nepřejí, ale pro lidi na ostrově to dříve znamenalo chronický nedostatek vody. Pokud se nějaké srážky objeví, je to v období mezi srpnem a zářím, a to spíše v horách než na pobřeží.
Průměrné teploty vzduchu tu jsou po celý rok od 24 – 30oC. Nechladněji je od ledna do března. I tak je to ovšem nádherné počasí, které vám dovolenou rozhodně nezkazí. Nejvyšších teplot dosahuje vzduch v září.
Teploty moře se pohybují od 20oC do 25oC. Nejteplejší moře je v září a v říjnu, nejstudenější (20oC) je od ledna do října. Koupání je tedy  příjemné po celý rok.
S teplotou problémy mít nebudete, přesto si ale zabalte něco teplejšího na sebe. Je zde častý silný vítr, zvláště pokud se chystáte navštívit souostroví Barlavento.  Je to kvůli pasátním větrům. Ovšem nebýt těchto větrů bylo by tu mnohem větší horko, které by pro méně odolné jedince vůbec nemuselo být příjemné.
V zimních obdobích se zase může stát, že písečný mrak úplně zakryje sluníčko, ale nenechte se zmást. I když slunce nevidíte, opaluje a také spaluje, takže se i za těchto podmínek pečlivě mažte krémem s příslušným faktorem dle vašeho typu pokožky.
V oceánu kolem Kapverdských ostrovů se tvoří tropické cyklony. Vznikají tu tzv. „Hurikány Kapverdského typu“.

Pokračujte na:
Dovolená.cz