Zajímavá místa na Kapverdech

Úvodem

Kapverdské ostrovy najdete v jižní části severního Atlantiku. Jsou tvořeny 10 ostrovy a 5 menšími ostrůvky. Je tu průzračné moře a nádherné pláže. Chcete však na  pláži trávit celou dovolenou? Na jaká zajímavá místa se tu lze podívat? Pojďme si některá přiblížit.

Kam se vydat?

Cidade Velha
Jde o rybářské městečko, které se nachází na ostrově Santiagu. Významné je především tím, že je nejstarším městem Kapverdských ostrovů a jako jediné z celých Kapverd je součástí světového dědictví UNESCO, a to od roku 2009. Konkrétně je historicky cenné centrum města, které je známé pod názvem Ribeira Grande. Město bylo vystavěno roku 1462.
Dominantou města je pevnost Real Forte de São Filipe z roku 1590. Dále za pozornost stojí zdejší nejstarší koloniální kostel na světě. Pochází z roku 1495.

Mindelo
Mindelo je druhé největší město Kapverdských ostrovů. Jde především o kulturní centrum, do kterého směřují různí umělci.
Ve městě se pořádají velké karnevaly mající přímo strhující charakter. Jste-li spíše na památky, navštivte Palác lidu či Radnici. Celkově je město velmi krásné.
Slunění a hrátek u moře si užijete na dvou zdejších velkých plážích. Je tu ale často přeplněno. Chcete-li raději klid, zamiřte na jednu ze zdejších menších pláží, na kterých příliš lidí nepotkáte.

Praia
Praia je hlavním městem Kapverd. Najdete ho na ostrově Santiago. Kromě toho, že jde o hlavní město, je to i hlavní přístav země. Praia je významným obchodním centrem.
První zmínky o tomto městě spadají do roku 1615. Budete-li si chtít prohlédnout zdejší památky, nevynechejte náměstí Albuquerque, starou radnici či prezidentský palác. Zajímavé je také Národopisné muzeum či Národní historický archiv.

Brava
Ostrov Brava lze bez nadsázky nazvat „ostrovem květin“. Je to překrásné místo, které vás pohltí. Budete-li na Bravě, nemiňte zdejší nejzajímavější město, kterým je Nova Sintra. Je vybudováno ve zbytcích vulkanické hory. Vypadá to tu kouzelně.

Fogo
Fogo je druhým největší ostrovem Kapverd. Dominuje mu vulkán Pico de Fogo, který dosahuje téměř 3 000 m.n.m. Tento vulkán je stále aktivní. Vrchol hory spadá do zdejšího národního parku. Ocitnete-li se tu poslední týden v dubnu, nenechte si ujít Festival Bandeira de Sao Filipe.

Pokračujte na:
Dovolená.cz