Říjen je měsícem poznávacích dovolených

Kouzlo dovolených, při kterých se jezdí za poznáním, vyhřívaným bazénem a „skutečným“ životem v přímořských letoviscích, očarovává ročně desetitisíce turistů. Cizinci si jezdí prohlédnout památky sluncem zalité Prahy, proč vy sedíte doma?

Už máte dost natřískaných pláží, na nichž se od června až do konce září nedá hnout? A ačkoliv jsou třeba prohlášeny za jedny z nejkrásnějších na světě, těžko se jimi můžete kochat společně s tisícovkami dalších lidí. Pokud vašim apriorním cílem není každodenní koupání ve vyhřátém moři, ale už vás spíše lákají turistické cíle v teplém podnebí a skutečné dobrodružství, vyrazte na svou dovolenou  právě teď – v říjnu.Loď

Výhody říjnové dovolené

Všichni vaši kolegové si vzali volno přes léto. Teď je řada na vás. V České republice nastupuje podzim, ohřát se více na jihu ještě před začátkem vánočního shonu vás nabije na celý podzim a zimu.

Pokud se např. při plavbě lodí zastavíte v některém vyhlášeném přímořském letovisku, uvidíte, jak to v něm žije i mimo sezónu. Na výletech si konečně můžete užívat scenérii vylidněného pobřeží, o plážové prodejce cetek už ani nezavadíte.

Ceny se v atraktivních lokalitách snižují. Pokračuje např. úplný výprodej letního oblečení a plavek, suvenýry „uhádáte“ na nizoučkou cenu a ceny jídel v restauracích se vrací do své původní, nenadsazené hladiny. Ušetřit můžete až polovinu nákladů oproti letním měsícům.

Zatímco např. v Egyptě je na slunci ještě přes 30°C a za týden říjnové dovolené se můžete do Čech vrátit slušně hnědí, na jihu Evropy už teploty klesají. Ve Španělsku či na jihu Itálie někam k 20- 22°C. Hotely otevírají vnitřní vyhřívané bazény, až o polovinu je na vyhlášených místech sníženo vstupné třeba do aquaparků nebo lázní.

Ceny last minute zájezdů se drží při zemi, zvláště, jsou-li prezentovány ještě jako po-sezónní letní dovolené. Vyjíždějí poznávací okružní plavby, jejichž cena ještě není tak vysoká jako u exotických zimních dovolených.

U nás si můžete vybrat z více jak
18.000 zájezdů do všech koutů světa.

Krátké zprávy

Welness dovolené opět hitem vánoc
11.11.2010 - Především odrostlejší děti se chtějí svým rodičům zavděčit dárkem, který je donutí chtě nechtě alespoň na pár dní „vypnout“ a užít si zasloužené relaxace. Prodej…

Vánoční dovolená na horách – letos bez volna!
02.11.2010 - Letos, a bohužel částečně i příští rok, si pro všechny klasické zaměstnance připravil kalendář nejedno nemilé překvapení. Většina státních svátků spojených s…