Egypt

Kolem blahodárného toku řeky Nil, omývána Rudým a Středozemním mořem, se nachází země, jejíž sláva se nese od dob vznešených faraónů a stavitelů ohromujících pyramid - Egypt. Egyptská kultura nenásilně míchá africké a středoasijské prvky a získává tak tajemný nádech, který ročně přitáhne miliony turistů. Řada lidí touží pohlédnout do tváře pouštní Sahary a zakusit jízdu na hřbetu velblouda. Ovšem velmi atraktivní pro své teplé klimatické podmínky jsou i egyptská pobřeží, plná příjemných hotelových komplexů, která váš pobyt změní v dovolenou snů.

 

Oficiální název Egyptská arabská republika. Leží v severovýchodní Africe u pobřeží Středozemního a Rudého moře a na Sinajském poloostrově. Velkou část území tvoří pouště Sahara a poušť Lybijská. Hlavním městem je Káhira (Al-Qahirah).V Egyptě žije přibližně 80 000 000 obyvatel.

Změnit zemi:

Egypt

Egypt

Proč trávit dovolenou v Egyptě?

Egypt je stále oblíbenějším cílem český turistů, ale nejen těch. Proč právě tato země? Co vám může nabídnout?

V Egyptě najdete nádherné pláže, na kterých si díky stálému teplému počasí můžete užívat dovolenou po celý rok. Je jedno, zda sem vyjedete v červnu nebo v lednu. V každém ročním období vás tu přivítá teplé počasí. Někteří ocení právě dovolenou v zimních měsících, ve kterých se nám často stýská po sluníčku.

Pyramidy, chrámy

Milovníci historických památek si zde také přijdou na své a pokud vás přímo zajímá starověký Egypt, zamilujete si tuto zemi. V Egyptě poznáte na vlastní oči pyramidy - jeden z divů světa. Nad jejich monumentálností se vám bude tajit dech a budete si klást otázku, kterou si jako lidstvo klademe po staletí: „Jak něco takového vůbec mohlo vzniknout bez dnešní techniky?“  To se asi nikdy nedozvíme a o to větší obdiv si pyramidy zaslouží. Nejvýznamnější pyramidy naleznete v Gíze. Prohlédnout si můžete chrámy, především v Karnaku najdete ty nejvýznamnější. Bez nadsázku můžeme Karnak nazvat chrámovým městem. Dalšími chrámy se pokocháte v Luxoru.

Káhira

Za pozornost jistě stojí i hlavní město Egypta, kterým je Káhira (v překladu „Vítězná“).  Poznáte tep hlavního města, které je obchodním centrem, ale čekají zde na vás i další památky.

Výlety, potápění

I výlet do pouště pro vás bude jedinečným zážitkem, nebo raději dáte přednost plavbě na Nilu? Záleží jen na vás.
Egypt je také oblíbeným cílem potápěčů. Možností této aktivity je tu celá řada a podmořský svět Rudého moře stojí za poznání. Jeho rozmanitost vás učaruje a dokonce z většiny takových míst si můžete přivézt fotografie. Jsou zde místa, která ocení zkušený potápěč, ale i místa, kde můžete tuto aktivitu zkusit, i když nemáte s potápěním vůbec žádné zkušenosti.

Letoviska

Egypt je zemí, která má co nabídnout. Je jen na vás, čemu se na své dovolené chcete věnovat. Poznejte jeho krásy na vlastní oči a zamiřte do některých oblíbených letovisek. Jsou jimi např. Hurghada (je nejnavštěvovanější), Safaga, SharmEl Sheikh, Taba, Ain Soukna a mnohé další.

Lidé

Poznáte i život zdejších lidí. Je zde jiná kultura, narazíte na různé odlišnosti, na které jako Evropané nejsme zvyklí, ale o to zajímavější poznání to bude. Rozšíříte si obzory a třeba se i více dozvíte o islámu, který zde převládá.
Zavítejte také do zdejších restaurací a dejte si některé z typicky egyptských jídel, které je specifické svou kořeněnou chutí.

Užijte si nádhernou dovolenou v Egyptě. Ať už vyhledáváte na dovolené cokoliv, jistě si tu najdete to, co vás zaujme.

Dovolená.cz