Itálie

V Itálii může člověk zůstat týdny, aniž by prozkoumal všechna zajímavá zákoutí, kterými tato země přímo překypuje. Zasněné Benátky, křesťanský Řím, nespoutaná Sicílie či svěží Alpy jsou jen nepatrným zlomkem turistických lákadel, které lze v Itálii obdivovat. Své kouzlo samozřejmě skrývá i dovolená u moře, neboť malebná přímořská italská městečka jsou opravdovým rájem všech romantických duší. Večery lze trávit v půvabných tavernách u sklenky italského vína a za zvuků živelných i milostných písní si vychutnávat typickou italskou kuchyni. Itálie ve vás jistě zanechá pocit příjemně strávené dovolené.

 

Změnit zemi:

Itálie

Forma di stivale – Tvar holínky

Slavná bota zasahující do čtyř moří proslavená výbornou kuchyní, luxusní módou, věhlasnými památkami a v neposlední řadě i sicilskou mafií.

Itálie je ideální zemí jak pro letní, tak zimní dovolenou. Právě zde na Apeninském poloostrově naleznete tisíce kilometrů písčitých pláží i zasněžené vrcholky Alp s výborným vybavením pro zimní sporty.
K Itálii patří také ostrovy Sardinie a charismatická Sicílie, která byla odedávna cílem všemožných mocností pro svou strategickou polohu. Díky tomu dnes disponuje zcela odlišnou a svébytnou atmosférou a pozůstatky dědictví, které zde zanechali její četní dobyvatelé. Domovina nejvšestrannějšího génia všech dob, jak se přezdívá Leopardu da Vinci, Itálie – konkrétně Toskánsko, má též mnohé co nabídnout. Ať už jsou to výborná toskánská vína, krásné pláže anebo pamětihodnosti ve městech jako Pisa nebo Florencie.

Proslavená metropole na Tibeře

Území Itálie o celkové ploše 301 278 km2 tvoří 20 regionů, 101 provincií a nad tímto vším bdí odvěké hlavní město už někdejší obrovské Říše římské - Roma (Řím). Věčné město, kam koneckonců stejně vedou všechny cesty, byste určitě neměli vynechat pro jeho nespočet stavitelských skvostů a atmosféru. Je to ta nejčistší Itálie. Leží v regionu Lazio a jeho předměstí se chlubí krásnými letovisky s mnohem čistšími plážemi než východní pobřeží omývané Jaderským mořem.

Od nákupů po karneval

Itálie patří mezi nejnavštěvovanější země světa, a to nejen pro své antické a renesanční památky, již zmiňované pláže, které pokrývají prakticky celé pobřeží, jezera (Lago di Garda), hory (Mont Blanc), různé karnevaly, hudební a filmové festivaly (San Remo, Benátky), ale je to také mekka nakupování a haute couture. Prakticky každé město má svou proslulou „Pátou avenue“, která se sice v každém městě jmenuje trochu jinak, ale vždy tam naleznete dostatek nákupních příležitostí a nejnovější výstřelky nejen italské módy.

Slavný trojúhelník na severu Itálie Miláno – Turíno – Janov tvoří páteř italské ekonomiky, koncentruje se zde vše, co něco v Itálii znamená.

Felliniho „Sladký život“

Itálie představuje dokonalou dovolenkovou destinaci pro každý typ dovolené a pro každého. Nachází se zde nejvíce kulturních památek zapsaných na seznamu UNESCO, převelice přátelské obyvatelstvo, nejmenší stát světa – Vatikán, kolébka fotbalu a mnoho mnoho dalšího. Repubblica Italiana je mnohotvárná, pestrá barvitá a hlavně živá. Tepe zde život, ruch…la dolce vita ~ dolce far niente…sladký život, sladké nic nedělání..lepší pozvánku na dovolenou si snad ani nelze přát »

Dovolená.cz