Změnit zemi:

Maledivy

Maledivy jsou nádherným souostrovím, na kterém můžete strávit skutečně pohádkovou dovolenou. Čekají zde na vás krásné pláže a azurově modré moře. Když k tomu přičtete i špičkové služby, luxus a komfort, sami uznáte, že taková dovolená nemá chybu…

Sluňte se po celý rok

Na Maledivy se můžete vypravit po celý rok. Průměrné teploty se drží kolem třiceti stupňů, takže se tu ohřejete v každém ročním období. Nejvyhledávanější je souostroví v prosinci a v lednu. Počítejte ale s tím, že  tyto pobyty budou dražší. Nejlevnější jsou naopak od května do listopadu. V tuto dobu se tu však setkáte s častějšími přeháňkami a s bouřkami.

Za zajímavými místy

Zajímají vás památky? Tak si zařiďte ubytování v blízkosti hlavního města Male, ve kterém některé zajímavé kulturní a historické památky najdete. Kromě toho zde má středisko mnoho důležitých institucí. Z památek nezapomeňte navštívit Maledivské centrum islámů, mešitu The Grand Friday Mosque, mešitu Hukuru Minsikiy, Sultánský palác, Palác Mulee-aage...

Sportujte

Kromě slunění na plážích vám nabízí Maledivy i možnost sportu. Oblíbené jsou tu především vodní sporty, hlavně rybaření a potápění se. Pod mořskou hladinou je toho mnoho k vidění, ať už z podmořského života, ale potopit se lze i k vrakům některých lodí. Z dalších sportů je zde oblíbený plážový volejbal a golf.

Ochutnejte zdejší speciality

Budete-li na Maledivách, byla by škoda neochutnat zdejší kuchyni. Vyznačuje se hlavně kořeněnými jídly. Nejpoužívanějším kořením je zde kari. Maledivský jídelníček obsahuje hodně ryby a další mořské speciality.
Pokud vás tradiční maledivská kuchyň nezaujme, nevadí. Maledivy jsou plně přizpůsobené turistům, a proto tu najdete jídla mezinárodních kuchyní - především francouzské, arabské či italské.

Užívejte romantiky

Ostrovy Malediv jsou nádherné. Lze tady podnikat romantické procházky po pláži, ale i jinak se tu lze oddávat romantice. O tomto ladění souostroví svědčí i fakt, že mnozí novomanželé si Maledivy vybírají za cíl své svatební cesty. Můžete tu naplánovat i symbolický svatební obřad. Bude to pro vás jedinečný zážitek.

Dovolená.cz