Jaké pochoutky vás čekají na Maledivách?

Jste gurmánem, který rád poznává mezinárodní kuchyně? Na jaké pokrmy a chutě se můžete těšit na Maledivách? Pojďme si blíže představit tradiční zdejší kuchyň.

Jaká jsou maledivská jídla?

Zdejší tradiční kuchyně vám nabízí spíše ostřejší jídla. Hodně se zde používá rozmanité koření, nejčastěji kari.

Nemáte rádi kořeněná jídla? Nevadí. Nemusíte je konzumovat. Celé Maledivy jsou přizpůsobené turistům. Najdete tu tedy pokrmy mezinárodních kuchyně, nejčastěji se na souostroví setkáte s francouzskou, italskou či arabskou kuchyní.

Oblíbené potraviny maledivské kuchyně

Maledivy jsou ostrovní státem, a proto základem jídelníčku jsou především ryby a další mořští tvorové, např. krevety, kalamáry, chobotnice atd. Oblíbenými potravinami jsou také exotické druhy ovoce a plodů, např. kokos, mango, ananas...

Roshi a hedhikaa

V maledivské kuchyni můžeme pokrmy dělit na roshi (dlouhá jídla) a na hedhikaa (krátká jídla). Dlouhé jídlo většinou zahrnuje pokrmy z ryb, brambor, chleba atd. Zatímco krátká jídla představují hlavně pamlsky a deserty, např. puding, kořeněné koláčky, klasické sladké pečivo...

Tip

Chcete prožít jedinečný „stravovací“ zážitek? Vydejte se do zdejší podmořské restaurace Ithaa, která je součástí Hilton Maldives Resort & Spa. Tato restaurace je vyjma podlahy celá z plexiskla, takže kolem sebe můžete pozorovat ryby, korálový útes a lagunu. Restaurace není nejlevnější, ale nikde jinde na světě stejný zážitek neokusíte.

Pozor: Zkuste se vyhnout pouličním prodejnám pokrmů. Jsou často nekvalitní. Vyhněte se také jiné vodě než balené, a to i ve formě kostek ledu, s kterými mohou být podávány zdejší nápoje.
Každá kuchyně je něčím specifická a většinou je v ní něco, co si zamilujete. Ochutnejte tradiční pokrmy na Maledivách a uvidíte, že i některé zdejší pokrmy vám přijdou k chuti.

Pokračujte na:
Dovolená.cz