Podnebí a počasí na Maledivách

Chcete na dovolenou někam za sluníčkem? Rádi se opalujete, sluníte a užíváte si všech letních radovánek na krásných místech? Pak jsou Maledivy pro vás tou správnou volbou. Pojďme si říct něco více o počasí a podnebí na tomto souostroví.

Podnebí a počasí

Maledivy se nacházejí v rovníkovém podnebném pásu. To způsobuje, že tu je vlhké tropické podnebí s vanoucími cyklickými větry.

Maledivské podnebí a počasí ovlivňují také zdejší dva monzuny. S jedním se setkáte od května do října, přichází ze severozápadu a nazývá se iruvai. Druhý se nazývá hulhangu a je tu od listopadu do dubna. Přichází od jihovýchodu. Mezi monzunovými obdobími je tu poměrně nestále počasí s občasnými bouřkami.

Na Maledivách je stále krásně teplíčko. Průměrné roční teploty se pohybují okolo 30oC, někdy jsou dokonce o něco vyšší. Ani v noci vám tu nebude zima. To se teplota pohybuje kolem 25 oC.

Nemáte-li rádi velká horka, jistě vás potěší, že od oceánu stále vane lehký větřík, který vás alespoň trošku osvěží.
Připravte se tu na poměrně velkou vlhkost vzduchu, která neklesá pod 70%.

Se srážkami se nejvíce setkáte v centrální a jižní oblasti. Průměrné roční srážky na souostroví jsou 2 500 - 3 750 mm.
A teplota moře? Je konstantní po celý rok. Průměrná teplota je 27 oC.

Kdy na Maledivy

Nejvíce turistů na Maledivy přichází v období od poloviny prosince do začátku ledna. Je zajímavou zkušeností strávit Vánoce a Silvestr v tropech. Počítejte ale s tím, že zde bude hodně turistů a ceny budou vyšší než ve zbylé části roku.
Nejtepleji je tu v období únor až duben. I v tomto období na souostroví směřují mnozí lidé.

V období od května do listopadu se tu dočkáte mnohem častěji bouřek a deště. Teploty jsou stále vysoké. Setkáte se tu s mnohem větší vlhkostí vzduchu. Oceníte však nižší ceny.

Nakonec ale stejně záleží jen na vás, který měsíc pro svůj pobyt na Maledivách zvolíte. Krásnou letní dovolenou tu strávíte v každém ročním období.

Pokračujte na:
Dovolená.cz