Hlavní město Malediv nabízí...

Chcete-li poznat středisko kultury, historických památek a důležitých institucí, nezapomeňte navštívit hlavní město Malediv, kterým je Male.

Obecně o Male

Male je hlavním městem souostrovního státu Maledivy, který se nachází v Indickém oceánu. Konkrétně Male najdete na ostrově v Male v Atolu Kaafa. V tomto městě žije více než 104 000 obyvatel.

Male je centrem obchodu celé země. Kromě toho je zde sídlo vládních budov a vládních organizací. Ve městě rovněž najdete důležitý přístav.

Město bylo v minulosti několikrát rozšiřováno. Dnes ho tvoří šest správních celků, kterými jsou Vili Malé, Hulhumalé, Maafannu, Machangolhi, Galolhu, Henveiru.

Památky a zajímavá místa v Male

A co zajímavého si můžete v hlavním městě prohlédnout?

Maledivské centrum islámu
V hlavním městě najdete budovu islámského centra, která se pyšní zlatou kopulí. Jde o stavbu jedinečné architektury. Centrum je symbolem islámské víry.

Mešita The Grand Friday Mosque
Významnou památkou islámské kultury je také zdejší mešita Friday Mosque, která byla vystavěna roku 1656. Interiér této mešity je zdoben vyřezávanými ornamenty ze dřeva. Každý pátek se tu koná setkání ke společné modlitbě.

Hukuru Minskiy
Jde o mešitu, která pochází ze 17. století, konkrétně roku 1675 . Je to nejstarší mešita v zemi a velmi významná je i v celosvětovém měřítku.

Sultánský palác
I sultánský palác je důležitou památkou. Je vystavěn v koloniálním stylu a má nádherný interiér. Sídlí zde Národní muzeum. Proto chcete-li více poznat z historie země, zamiřte právě sem.

Palác Mulee-aage
Tento palác najdete před mešitou Hukuru Miskiiy. Byl vystavěn roku 1906. Dříve na tomto místě stálo sídlo panovníka. Příjemný pocit budete mít také z hezky udržované zahrady. Ta má dokonce i svůj historický význam. Zelenina z této zahrady uchránila mnohé obyvatele během druhé světové války před hladem.

Rybí trh
Celá země je proslulá rybami, které zdejší kuchaři výtečně upravují. Čerstvé ryby můžete zakoupit na zdejší trhu na severním pobřeží. Vybrat si lze z velkého množství. Oceníte také, že trhy jsou čisté a produkty nezávadné.

Pokračujte na:
Dovolená.cz