Co si přivézt z Tuniska

Na jaké  suvenýry se zaměřit?

Jste-li na dovolené v Tunisku, jistě si toužíte domů přivézt něco, co by vám vaší dovolenou připomínalo, nebo také možná chcete podarovat své blízké. Jaké jsou typické suvenýry z Tuniska?

Koberce
Tradičními tuniskými výrobky jsou koberce. Setkáte se s nimi na tržišti, ale chcete-li si skutečně pořídit nějaký kvalitní kousek, je nejlepší nakupovat v menších soukromých dílnách. Budete mít jistotu originality a kvality.

Parfémy
Zajímavé jsou zde vůně parfémů. Setkáte se zde především s orientálními vůněmi a také s olejovými esencemi z nejrůznějších květů, plodů i z koření. Oblíbené jsou vůně jasmínu, levandule, muškátových oříšku, ambry, citronů...

Šíša
Klasickým suvenýrem je také vodní dýmka neboli šíša. Kvalitnější výrobek vás přijde zhruba na 2 000 Kč. I tak je to méně, než za kolik byste ji koupili v Čechách. Chcete si nejdříve šíšu vyzkoušet? Není problém. V Tunisku je velmi oblíbená  a mají ji v mnohých kavárnách.

Kožené výrobky
Je zde poměrně široká nabídka kožených výrobků - pásky, peněženky, kabelky, bundy...Kvalita těchto výrobků je různá. Proto si předem suvenýry důkladně prohlédněte.

Pouštní růže
Dalším oblíbeným suvenýrem jsou pouštní růže - symbol Sahary. Jde o tvary podobné skutečné růži, většinou jsou hnědé až šedé. Suvenýr se často kupuje přibarvený. Pouštní růže je vcelku levná.

Tuniské koření
Tuniská kuchyně  zajímavým způsobem experimentuje s kořením, které je zde velmi kvalitní. Chcete-li si připravit nějaký pokrm, který se co nejvíce podobá zdejší kuchyni, vybavte se tuniským kořením. Nekupujte ho ale v ulicích - bývá nekvalitní. Nejlepší je nákup v supermarketech. Nejtypičtějším zdejším kořením je kari, kurkuma, barevný pepř, koriandr...

Smlouvejte!

Pokud nejste zrovna v klasickém obchodě, tak smlouvejte. Zboží je často velmi natažené a obchodníci jsou ochotní jít mnohdy na několikanásobně nižší cenu. Proto neváhejte navrhnout nízkou sumu a postupně jistě dojdete ke kompromisu, který bude vyhovovat vám i obchodníkovi Nebojte se začít smlouvat. Zdejší obchodníci jsou na to zvyklí a očekávají to!

Pokračujte na:
Dovolená.cz