Tuniská kuchyně

Co ochutnat z tuniské kuchyně?

Jste-li už  v Tunisku, ochutnejte zdejší kuchyni. Jistě  se mnohé zdejší pochoutky zamilujete a třeba si domů  přivezete i nějaký recept…

Tuniská  kuchyně

Tuniská kuchyně  je rozmanitá a zdravá. Obsahuje totiž velké množství  zeleniny,ovoce, rybího a kuřecího masa. Dáváte-li přednost spíše vepřovému masu, tady se ho pravděpodobně nedočkáte. Nezapomínejte na to, že jde o islámskou zemi.
Z koření se zde nejvíce používá šafrán, čerstvá máta, bobkový list, česnek...Celkově používání koření je v Tunisku oblíbené.

Tuniské  speciality

A jaké konkrétní  tuniské speciality můžete ochutnat?

Kuskus
Kuskus se už hodně  rozšířil i u nás. V Tunisku ho ovšem přímo milují. Kuskus je z krupicových zrn, která jsou obalovaná v mouce a připravovaná  v páře. Většinou se kuskus podává se zeleninovou šťávou a s pikantními klobáskami.   

Blejb
Máte-li rádi ostřejší pokrmy, tak Blejb vám zachutná. Jde o ostře kořeněnou omáčku z cizrny. Je připravovaná s citrónem a s kmínem. Tato omáčka se konzumuje s bílým chlebem.

Merguez
Pikantní chuť mají  také malé párečky ze skopového masa zvané merguez.

Makhroud
Máte rádi sladké? Makhroud jsou malé koláčky z krupicového těsta. Jsou plněné  datly a medem. Datle jsou obecně v Tunisku velmi oblíbené.

Chorba
Polévka je grunt. Ochutnejte tu zdejší. Oblíbenou polévkou je chorba. Je kořeněná a někdy se podává i s krupicí.

Koucha fil kolla
Máte-li rádi hodně  kořeněné maso, ochutnejte zdejší pochoutku Koucha fil kolla. Jde o skopové maso, které je ještě posypané  rozmarýnem. Dusí se ve vlastní šťávě.

Baklava
Baklava představuje sladkost, která je tvořena z listového těsta. Jde o vrstvený koláč. Baklava se podává zalitá sirupem.

Harissa
Harrisa je pro skutečné  milovníky pálivých pokrmů. Jde o velmi pikantní pastu. Nepřežeňte to s ní.

Boukha
Co takhle si dát něco k pití? Máte-li chuť na něco ostřejšího, ochutnejte boukhu, která  se vyrábí z fíků a má 40% alkoholu. Podává  se většinou s nealkoholickými nápoji.
Dostali jste na nějaký  pokrm chuť? Ochutnejte. Je zajímavé poznávat jiné chutě, než na které jsme zvyklí z domova

Pokračujte na:
Dovolená.cz