Tuniští obyvatelé

Kdo jsou Tunisané

V Tunisku žije přes 10 milionů  obyvatel. Původními obyvateli země jsou Berbeři. Ze začátku šlo o křesťanský národ, ale po vpádu Arabů se zde rozšířil islám, který zde převládá dodnes a který ovlivňuje mentalitu zdejších obyvatel. Nemusíte se ale bát, že byste se zde setkali s fanatickým vyznáním tohoto náboženství. Tunisko je moderní země, která neodmítá ostatní kultury.

Jací  jsou Tunisané

Tunisané jsou většinou velmi milí lidé, jejichž základními vlastnostmi je ochota a pohostinnost. Může se vám stát i to, že vás pozvou domů  na čaj. Toto pozvání neodmítejte, alespoň ne bez udání  důvodu. Využijete-li tohoto přátelského gesta a zjistíte, jak zde skutečně žijí domorodci. Je to velmi obohacující zkušenost. A jaké nosí Tunisané  oblečení? Oblečení se zde blíží evropskému stylu. Klasické zahalování žen, které je v arabských zemích zvykem, se zde již vytrácí. Většinou zde mají obyvatelé letní a vzdušené oblečení. Berberské obyvatelky mají v oblibě bavlněný černobílý kostkovaný šátek.

S kým se v Tunisku setkáte?

V Tunisku se setkáte především s obchodníky. Někteří vám budou sympatičtí, jiní vás budou štvát. Mnozí se vám totiž budou za každou cenu snažit vnutit své zboží a nenechají vás jen tak odejít. Proto nebudete-li chtít nic koupit, musíte být tvrdí a nekompromisní. Nenechte se zastavovat, zkrátka se rozejděte a nedejte obchodníkům příležitost. Dále se zde samozřejmě  setkáte s personálem hotelu a dalšími lidmi, kteří se budou starat o vaše pohodlí. Jde většinou o milé a ochotné lidi. Jen si pamatujte, že jsou zvyklí na bakšiš, tedy na spropitné. Není sice povinné, ale očekávají ho a dáte-li jim ho, uvidíte, že jejich ochota pomoci vám bude mnohem větší. Většinou se dává spropitné 10% z ceny výrobku či služby.

Dále se v Tunisku setkáte s žebráky. Na některých místech je jich skutečně mnoho a často jsou velmi otravní. Je zde i spoustu žebrajících dětí, kteří po vás budou chtít peníze, ale i cokoliv jiného. Nejlepší je žebrákům nic nedávat. Zní to tvrdě, ale je to rozumné. Pokud totiž dáte něco jednou zdejšímu žebrákovi, už se jich nezbavíte a jistě nechcete, aby vám byli v patách celou vaší dovolenou.

Pokračujte na:
Dovolená.cz