Zajímavé památky

Úvodem

Tunisko nepředstavuje jen lenošení na pláži a užívání si sluníčka a vodních radovánek. Nabízí vám také možnost odhalit roušku minulosti prostřednictvím svých památek. Láká vás to? Pojďme si říct kam se můžete vydat. Poznáte nejen historii, ale také kulturu celé země.  

Tunis

Tunis je hlavním městem Tuniska a zároveň jde o významné kulturní i historické  středisko. Prohlednou si zde můžete např. citadelu Kasba s mešitou. Zajímavé je také muzeum Bardo s mnohými památkami ze starověkého Kartága. Je to druhé největší muzeum v Africe.
V Tunisu rozlišujeme Staré  město, které je na seznamu památek UNESCO. Nemiňte tu mešitu Ez Zitouna, tzv. „Olivovou mešitu“ či Katedrálu Saint Vincent de Paul.

Kairouan

V Kairouan je padesát mešit. Jde o náboženské centrum celého Tuniska. Město bylo založeno roku 671. Možná si neprohlédnete všechny mešity, ale čas si udělejte alespoň na Velkou mešitu Jama Sidi Okba a na Medínu. Dále za pozornost stojí Bir Barounova studna, Staré město či mešita Tří bran.

Kartágo

Velmi zajímavou tuniskou památkou je Kartágo, které vzniklo už roku 814 př.n.l.  V 6. století př.n.l. bylo Kartágo významnou velmocí Středomoří.
Kartágo ve své minulosti bylo vypleněno Římany a na tomtéž místě po dvaceti letech znovu postaveno.
Prohlédnete si zde mnoho památek a poznáte kus minulosti. S místem se váží mnohé historky, které jsou více či méně pravdivé. Nezapomeňte navštívit muzeum v Kartágu.
Dnešní Kartágo je zcela přizpůsobeno pro potřeby turistů. Je tu mnoho hotelů, které  jsou poměrně levné.

Tabarka

Významným městem je Tabarka. Jde o důležitý přístav země. Zde si sice příliš památek neužijete, ale za to si tu zahrajete golf, ale vyžít se zde můžete i kulturně. Každé léto se tu pořádá kulturní  festival, do něhož jsou zapojení umělci-amatéři z různých zemích.

EL Djem

Toto město je významné  především svým koloseem, které je dlouhé 148 m a široké  122 metrů. Výška dosahuje cca 36 metrů. Amfiteátr nebyl nikdy dokončen.

Dalšími zajímavými místy k poznání jsou Bizerte, Sidi Bou Said, Nabeúl, Metameur...

Pokračujte na:
Dovolená.cz