Bulharsko

Bulharsko se díky nízkým cenám a bohaté nabídce služeb zařadilo po bok nejoblíbenějších turistických destinací. Letní letoviska jako Primorsko, Zlaté písky či Slunečné pobřeží  poskytují sluncem zalité pláže a velmi teplé moře na černomořském pobřeží. Milovníci aktivní dovolené mohou objevovat krásy panenské bulharské přírody či starobylé památky, které reflektují historický vývoj Bulharska. Zimní dovolenou lze strávit na lyžích či snowboardech v zasněžené náruči bulharských hor. Ano, Bulharsko opravdu má co nabídnout!

Nej pláže Bulharska

Pokud je vaším snem několik čistě prolenošených dní na perfektní pláži, vezměte k ruce našeho průvodce nejvyhledávanějšími plážemi Bulharska. Jsou široké, několik kilometrů dlouhé, a pozvolna se svažují do moře. Na těchto místech je píseček nejjemnější!

Albena

Zdejší písečná pláž byla odborníky vyhlášena dokonce za jednu z nejmalebnějších v celé Evropě.

Zlaté písky

Naleznete zde hned několik oddělených pláží s označením modré vlajky. Pokud nechcete platit poplatky za místní slunečníky a lehátka, musíte vzít za vděk oddělenými veřejnými částmi pláže. V podvečer ale musíte počítat s tím, že se o poměrně malý prostor budete dělit s místní omladinou.

Slunečné pobřeží

Zdejší pláž oceněná modrou vlajkou je celých 8 km dlouhá! Rozhodně se nemusíte bát, že byste nenašli místo pod slunečníkem.

Nesebar

Historií nasáklé město Nesebar je podobně jako náš Krumlov celé chráněné UNESCEM. Je zde několik menších soukromých plážiček – ty jsou ovšem často zaneseny řasami. Ukázková pláž označená modrou vlajkou se nachází v tzv. Novém Nesebaru.

Pomorie

Zdejší pláž je výjimečně ekologická a proslula především díky železitému písku nahnědlé barvy. Pomorie je doslova léčebným místem, i bezcílně ležet na zdejší pláži označené modrou vlajkou znamená se léčit.

Sozopol

Ocenění za jednu z nejlepších pláží světa si zasloužila i Haramanite Beach v Sozopolu.

Svatý Vlas

Zdejší Venid Beach se ocenění modré vlajky odnesla vloni.

Bulharské pláže jsou ideální pro dovolenou s dětmi nebo pro dovolenou seniorů. Mají jemný písek a do moře se svažují postupně. Zdejší medúzy jsou malé a nežahají, mořští ježci se zde prakticky nevyskytují. Bezpečnost vstupu do moře je na každé veřejné pláži označena červenou, žlutou či zelenou barvou vlajky. Červená značí velké vlny, ve kterých se ale návštěvníci i místní rádi koupají. Jediné, co znepříjemňuje pobyt na pláži, jsou mořské řasy u břehů, nesené příbojem nebo přílivem.

Zajímavosti:

Pro získání modré vlajky je potřeba splnit 21 povinných kritérií a 6 kritériích dobrovolných. Vedle bezpečnosti, upravenosti a vybavenosti sem patří také ochrana přírody. Sledují se i možnosti zábavy a průzračnost moře.

Vzhledem k poloze moře se v Bulharsku takřka neprojevuje příliv a odliv. Hovoří se zde spíše o permanentním příboji. Pozor! Při velkých vlnách mají ale spodní proudy značnou sílu, a mohou vás proto rychle a nečekaně odnést do moře.

Pokračujte na:
Dovolená.cz