Národní park Durmitor má nejhlubší kaňon

Ještěrky, zajíci, kapři, kuny ale také například medvědi. Ti všichni vám mohou dělat společníky, pokud se rozhodnete pro dobrodružnou expedici do úchvatné přírody Černé hory. Zabalte batoh a jeďte relaxovat.

Na túrách po Durmitoru

Unikátní kaňon černohorské řeky Tary obklopuje Durmitor a společně tvoří rozsáhlou oblast, která je celá zapsána ve světovém dědictví UNESCO. Zdejší národní park skrývá přírodní bohatství fauny i flory, na nejvyšší horu Durmitoru – Bobotuv kluk – je to 2523 metrů. Z nejvyšší hory, která je pozůstatkem ledovců i tektonické činnosti ,je skvělý výhled po zelené Černé hoře – vyšší místo už zde není. Hluboké skalní kaňony a četná jezera vytvářejí nezapomenutelnou přírodní scenérii. Pokud ale pouze neprojíždíte, a plánujete delší túru s přespáním, dobře se informujte o celé oblasti v některém z výchozích bodů. Tím největším je horské středisko Žabljak, které také slouží jako středisko zimních radovánek. Kromě návštěvy vrcholků zdejších hor se vyplatí zajít k Černému jezeru (Crno jezero), podle mnohých vůbec nejkrásnějšímu jezeru Černé hory.
Náš tip: V pohoří Durmitor se provozuje paragliding, a pokud tento sport plánujete vyzkoušet, zdejší scenérie vám připraví neopakovatelný zážitek. I na celý den si lze také vypůjčit koně a krásu zdejších jezer zkoumat z jejich hřbetů.

Sjíždění Tary na vorech i raftech

Nejhlubší evropský kaňon řeky Tary je dlouhý 78 km a je plný peřejí, vodopádů i divokých horských skalisek. Je zde možné nejen rybařit, ale především se vydat na několikahodinový i několikadenní výlet na kajacích vorech či raftech. Sjíždění Tary a ubytování ve zdejších kempech přímo na dně kaňonu patří mezi největší atrakce Černé Hory.
Možnosti Národního parku Durmitor prozkoumejte na www.nparkovi.cg.yu

Skadarské jezero a další parky

Nejen Národní park Durmitor, ale i jeho „kolegové“ – NP Biogradska gora, Lovcén či oblast okolo Skadarského jezera patří mezi nejvyhledávanější turistické cíle. Skadarské jezero je nejen největším sladkovodním jezerem na Balkáně, ale je též největší evropskou ptačí rezervací. Při projížďce člunem po jezeře se dá narazit na kostely, pevnosti i věznice čnící z jezera. Ve zdejší vodě se dá nejen rybařit, ale i koupat.

Pokračujte na:
Dovolená.cz