Zábava v Černé hoře – červen - červenec

Černá hora je zemí, která se vyžívá v různých sportovních i kulturních akcích. Těch se rádi účastní i cizinci na své dovolené, a my jsme pro vás vybrali ty nejzajímavější během celé sezóny.

Červen

26. – Den bokejlského námořnictva
Historická slavnost, jejíž původ sahá až do středověku, je příjemným zpestřením konce června. Početný průvod v historických kostýmech prochází celým Kotorem, a připomíná si události roku 809, kdy se zde ustanovila první námořnická organizace.

Červenec

Od 6. – Nový hercegský festival
Nový letní kulturní festival v Hercegu v sobě zahrnuje tři různorodé černohorské festivaly – mezinárodní knižní festival, hudební festival Slunečné schody a Jugoslávský filmový festival. Přímo v Hercegu pod širým nebem vystupují popoví zpěváci a hrají se přední divadelní hry. V srpnu zde navíc začíná Nový filmový festival, na kterém se promítají mezinárodní filmové trháky pod širým nebem, do celoletního programu je včleněn i Mezinárodní festival vážné hudby. Do hercegských parků a na náměstí se vyplatí zavítat během celého léta.

Konec července – Memoriál Dido Marić
Plavecký maratón začíná u Njivice a končí u Herceg Novi. Je věnován významnému plavci a doktorovi, který oživil padlou historii plaveckých maratonů konaných před druhou světovou válkou.

Od 24. – Mezinárodní festival módy
Příznivci módních trendů si na své přijdou poslední týden v červenci. To se každoročně koná Mezinárodní festival módy v Kotoru. Návštěvu dnů módy se rozhodně vyplatí spojit s průzkumem staré části Kotoru.

Od 1. – Njegošské kulturní léto
Chléb, hry a ukázka starých lidových slavností se Njegošským kulturním  létem táhne přes celý červenec. Při tradičních lidových oslavách nechybí pravá černohorská kuchyně, přetahování lanem a silácké disciplíny.

Celý červenec – zábava v Durmitoru
V pohoří Durmitor se v červenci koná Durmitorský prsten – populární národní „mistrák“ na horských kolech a maratón na kolech. Na Žabljaku navíc startují nejen odvážní jezdci, ale konají se zde i Dny horských květin, během kterých se vystavují vzácné květiny a pořádají se odborné přednášky. Zároveň se ale soutěží v rybolovu a jednou se koňské dostihy.

Pokračujte na:
Dovolená.cz