Zábava v Černé hoře srpen – září

Pokračujeme ve výčtu akcí, které by dobrodružnější turista na své dovolené v Černé hoře rozhodně neměl vynechat.

Srpen

3.8. – 8.8. Kotorský karneval
Celý týden lze v ulicích starého Kotoru potkat dlouhý průvod rozličných masek. Kotorský letní karneval má každoročně mezinárodní účast. O dva týdny později , 18.8, se v Kotoru koná každoroční slavnostní defilé lodí zakončené ohňostrojem.

do 20. 8. – Město divadla v Budvě
Od poloviny července se v Budvě rozjíždí bohatý divadelní festival, který se koná 40 dní a vedle činohry láká i na balet či večery s poesií. Konají se výstavy výtvarného umění i koncerty vážné hudby.

Celý srpen – regaty plachetnic
Populární regaty plachetnic se během celého července i srpna jedou v Tivatě, kde se ve stejném termínu na všech plážích i na náměstích konají bohaté Tivatské letní slavnosti. Na začátku srpna zde navíc vrcholí olympiáda v boccie. Samostatná soutěž plachetnic se v srpnu koná i v Herceg Novi.

Září

do 3.9. – jazzový festival
Jazz festival, konaný od posledního srpnového dne do začátku září, vždy představí přední černohorské hudebníky. Koná se v městě Petrovac.

Náš tip:
Během celého léta – Budvanské léto
Budvanské léto, jehož rytmy znění od konce května až do začátku října je velkou společenskou událostí, která v sobě zahrnuje nejen pouliční muzicírování a vystoupení umělců, ale také samostatný festival dětských divadel či gastronomický festival, který návštěvníkům umožní ochutnat prvotřídní speciality černohorské kuchyně. V Budvě od konce června navíc vystupují tradiční folklórní soubory, koná se velká filmová přehlídka a vedle předních folkových souborů z východní Evropy zde hrají i čistě rockové skupiny. Budvanským létem se navíc táhne i historický festival, takže není divu, když v ulicích narazíte na vojáky či rytíře.
Na pláži v Budvě se navíc v prvním srpnovém týdnu koná Live Music festival populární hudby, který měl v minulých letech hvězdné zastoupení.

Pokračujte na:
Dovolená.cz