Změnit zemi:

Algarve - Portugalsko

Výkladní skříň jihu

Algarve je nejjižnější provincií Portugalska a díky turismu take nejznámější provincií. Klima je celoročně teplé, teploty neklesají pod 15 stupňů Celsia a navíc sem zasahují teplé mořské a vzdušné proudy z nedaleké severní Afriky.

Pobřeží se chlubí zlatavými plážemi s dramatickými skalisky, které už dávno objevili Angličané a Holanďané, kteří zde dodnes tvoří majoritní podíl návštěvníků. Přes půl tisíciletí zde vládli Maurové, což se odrazilo v charakteru místních vesniček a měst. Přesto ale atmosféra 21.století je kosmpolitní. Algarve patří mezi 20 hlavních turistických oblastí v Evropské Unii a jednu z deseti nejlepších golfových destinací světa.

Co zde vidět krom pláží a barů?

Pokud Vás unaví povalování se na vybavených plážích, nabízí se celá řada výletů. Ať již v okolí do správního střediska Faro, k mysu Cabo de  Sao Vicente (mysu svatého Vicenta), jenž je nejjihozápadnějším bodem Evropy, nebo na širé moře, kde můžete pozorovat krásu pobřeží zase z jiné perspektivy. Problémem není ani návštěva metropole Lisabonu, kde nezapomeňte zajít do jednoho z  nejmodernějších akvárií na světě.

Algarve - zájezdy

Pokračujte na:
Dovolená.cz