Zábava v Řecku

Kde jsou všichni, kdež ne doma?

Party mladých lidí přijíždějící do Řecka si své prázdniny nepředstavují jako směs plážového povalování s výlety za historickými skvosty. Chtějí se především bavit. Přes den polehávat u průzračného moře, v noci skotačit v nejvyhledávanějších řeckých barech a na diskotékách. V Řecku se baví mladí i staří až do ranních hodin a víno teče proudem.

Jak se baví Řekové?

Řekové milují tanec a svou tradiční řeckou hudbu, která je právě s tancem spojena. Na řecké folklórní večery lze narazit v každém turistickém středisku, kdo chce něco „echt“ řeckého, musí se (nejlépe řecky) poptat na okraji Athén. Mladší Řeky ovšem na tradičních večerech nikdo neuvidí. Naprostá většina omladiny se stahuje na místní diskotéky. Ty otevírají poměrně pozdě, neboť klasická řecká večeře začíná kolem deváté večer a končí kolem jedenácté. Ideální je dorazit do klubu kolem půlnoci, opravdu žít to tu ale bude až tak ve 3 ráno.

Všichni zpívají a tančí

Vstupné na diskotéky se většinou neplatí, alkohol je zde ale nemístně drahý. Řekové zaberou bez ostychu celý parket, a seznamování s přítomnými pohlednými cizinci a cizinkami jim rozhodně nečiní problém. Diskotéky provázejí často různé soutěže vyhlašované Djeem nebo spontánní karaoke. I v Řecku sice existují okrajové hudebně vyhraněné komunity, dostat se ale v Athénách do metalového nebo punkového klubu není vůbec snadné. „Disko house“ tu zkrátka vévodí na každém kroku, Řekové milují své popové idoly a v rytmu housu se dokáží vlnit až do ranních hodin. Hraje se i rock nebo hip hopové řecké hity.

Naučte se Zorbu a staňte se „miláčkem“ publika

Všichni Řekové umí tančit Zorbu – tanec, který jako první tančil Anthony Quinn ve filmu Řek Zorba. Pokud se jej naučíte doma podle videa, uděláte na Řeky dojem. To, že byl ale tanec původně uměle vytvořen pro Holywood nikomu neříkejte, nebudou to tu chtít slyšet, Zorba je považován za národní poklad. Naopak tu nikoho nepohorší, když se rozhodnete předvádět své taneční kreace přímo na jídelním stole poté, co jste do sebe obrátili 4 rakije. Řeky můžete vyzvat na souboj v konzumaci piva, pokud jde ale o víno nebo místní destiláty, nemají obvykle cizinci šanci.

Pokračujte na:
Dovolená.cz