Abú Dhabí – sport i památky

Centrem nejrozlehlejšího, nejbohatšího a zakládajícího emirátu Abú Dhabí je stejnojmenné velkoměsto, které má o půlku více obyvatel než Praha.

Kam za památkami


Starý palác
Je jednou z posledních vzpomínek na původní vzezření města a celého emirátu. Abú Dhabí prošlo od 60. let 20. století tak rychlou a náročnou přestavbou v supermoderní velkoměsto nabité futuristickými mrakodrapy, že na zachování původních památek jaksi nezbyl čas. Starý palác, vystavěný na prameni, je jednou z posledních dochovaných budov.

Pevnost Al Maqtaa
200 let stará pevnost Al Maqtaa leží blízko ostrůvku Abu Dhabi a sloužila jako obrana před nájezdy pirátů.

Mešita Sheikh Zayed
Třetí největší mešita v zemi je též známá jako Velká mešita a pojmenována je po šejkovi Zayedovi, prvním prezidentovi Spojených arabských emirátů, který je zde také pochován. Rozprostírá se na obrovské ploše mezi dvěma městskými mosty, a nyní se uvažuje o jejím zpřístupnění veřejnosti.

Co si vyfotit?


Hotel Emirates Palace
Mezi oblíbenou zastávku turistů, ač pro většinu se naskytne pohled pouze zvenčí, patří sedmihvězdičkový superluxusní hotel Emirates Palace. Neubytovaní se mohou pohybovat v bohatě pojatých okolních zahradách hotelu se spoustou fontán.

Sport v Abú Dhabí – tipy na vaší dovolenou


Cyklistika
Kolo je ve vizionářském městě Abú Dhabí klasickým dopravním prostředkem. Za jeho zapůjčení nezaplatíte tolik, a stihnete se rychle přemístit mezi jednotlivými památkami. Povrch města je rovinatý, a cyklostezky, které tu protkávají městské veřejné parky, jsou dobře značené.

Golf
Abú Dhabí má 3 prestižní golfové kluby a upravované osmnáctijamkové greeny.

Bruslení
Kromě toho suchozemského se v Abú Dhabí hojně jezdí i na bruslích se zoubky. Velká hala je například v Zayed Sport City – rodinném středisku na jižním cípu města

Pokračujte na:
Dovolená.cz