Umělé světy u Dubaje

Budování umělých ostrovů a ostrůvků patří k trendům posledních let. Miliardové investice umožňují budování soukromých apartmánů přímo na moři, na dohled od Dubaje.

Fotky Palm Islands obletěly celý svět

Palm Island

Projekt luxusního palmového ráje přímo v Perském zálivu u Dubaje dostal své jméno podle půdorysu tří souostroví připomínající palmové stromy. Jen postavení prvních dvou ostrovů si vyžádalo vybagrování 100 milionů kubických metrů kamenů a písku, dohromady je zde uměle navezeno na 1 bilión kubickým metrů! Postupně zde má vyrůst až 100 luxusních hotelůPísek, soukromé apartmány, vodní svět, přístav a různé sportovní kluby. Pozorovat podmořský svět by mělo být možné přímo při koupání ve speciálních podvodních nádržích, fungovat by měla i hypermoderní „nadzemka“.

Chcete se dozvědět více? www.thepalm.ae

The World se zabydluje

OstrovyNejnovější uměle zbudované souostroví, které navazuje na úspěch Palm Islands, se nachází jen 4 km od pobřeží Dunaje a nazývá se The World – svět.

Na ploše 54 km2 se na dohled od dubajského pobřeží rozprostírá souostroví čítající 300 kousků ostrovů, které mají tvary jednotlivých kontinentů. Každý z ostrůvků je na prodej a jeho cena se pohybuje kolem 25 000 000 dolarů za jeden ostrov. První byly prodány ostrovy představující Austrálii a Nový Zéland, které leží nejblíže k pobřeží. Cílem celého projektu, který investovala částkou takřka 2 miliardy dolarů společnost Nakheel Properties, je zbudování ultra luxusního soukromého resortu, na kterém budou stát soukromé vily, nejlepší hotely a restaurace. Pohyb mezi jednotlivými ostrovy bude umožněn lodí nebo vrtulníkem.
Hráz
Velikosti jednotlivých ostrovů se pohybují zhruba od 23 do 83 tisíců metrů čtverečních, a rozptyl mezi nimi musí být vždy nejméně 50 metrů.

Pro kultivaci celého souostroví a přirozené hráze muselo být z mořského dna vybagrováno na 320 milionů kubických metrů písku! Na vytvoření 27 kilometrů dlouhého pobřeží se použilo 34 milionů tun kamenů. Poslední ostrov se dokončil v říjnu roku 2008, nyní se ostrovy prodávají a začíná se s výstavbou.

Chcete se o projektu dozvědět více? www.theworld.ae

Pokračujte na:
Dovolená.cz