Dovolená v Ras Al Khaimah

Kam se zajet podívat, kam se vyplatí zaplatit vstupné, a kde si užít nejvíce zábavy pro děti či pro dospělé, pokud jste si pro svou dovolenou vybrali emirát Ras Al Khaimah? Podívejte se na tipy serveru Dovolená.cz.

Pěší túry povoleny

Z nejseverněji položeného emirátu je to do supermoderní metropole Dubaje trochu dále – necelých 100 km. Návštěva je to ovšem takřka povinná, zvláště pro ty, kteří rušnou atmosféru na zdejších ulicích ještě nezažili. I emirát Ras Al Khaimah má ale co nabídnout, a zdaleka se nejedná pouze o luxus a přepych zdejších ubytovacích zařízení a nádherných pláží.

Pobřeží Ras Al Khaimahu je ohraničeno vysokými skalami, za nimiž se rozprostírají úrodná zelená pole. Tento „zelený“ emirát je vhodný pro procházky v přírodě a je balzámem pro ty, kterým všudypřítomná poušť z okolních emirátů začala „lézt krkem“. Oblíbeným místem vysokohorských turistů i zdatnějších horolezců je zdejší pohoří Hajar. Nachází se zde několik vyhlídkových plošin, podzemních jeskyní, studánek i míst vhodných ke kempování. Na kratší a méně náročné trasy lze vzít i děti, oficiální cesty jsou dobře značené.

Za zdravím do Khattu

Khatt je menším městečkem asi 25 km od hlavního města. V tomto lázeňském letovisku vyvěrají 3 horské léčivé prameny, jezdit se sem léčí nemocní revmatem. Pozor – pokud se zde budete chtít vykoupat, pamatujte, že ženy se koupou oblečené a rozhodně odděleně od mužů.

Na zastávce v hlavním městě

Sporty všeho druhu obvykle nabízejí hotelové komplexy, „echt emirátským“ sportem je zde jízda na velbloudech. Třetí nejdůležitější závodiště v emirátech se nachází v hlavním městě Ras Al Khaimah, na svého favorita si můžete i vsadit. Závody je jezdí ke konci týdne od září až do dubna.

V hlavním městě, jenž laguna rozděluje na dvě části propojené mostem, je větší muzeum, které je zbudované přímo vně zdejší starobylé pevnosti. Další muzeum, které má dodnes funkční větrné věže, se nachází také v pevnosti, a některé z exponátů jsou i 4 000 let staré.
Po delší pochůzce po hlavním městě se vyplatí zastavit ve zdejším veřejném parku na oběd. Je tu připraveno několik atrakcí pro děti, které se nachvíli zabaví.

Pokračujte na:
Dovolená.cz