Toulky po Dubaji

Jaká místa, lokality a atrakce nevynechat při návštěvě Dubaje?


Hatta Haritage Village
Hatta Haritage Village je skanzenem původního dědictví arabské kultury, a právě zde se turisté na své dovolené ve Spojených arabských emirátech mohou o arabských zvycích dozvědět „v kostce“ to nejdůležitější. Dvacet původních obydlí je vystavěno nejen z kamene, ale také z rákosu a hlíny. Výstava domácích řemesel, odívání i folklórních svátků je umístěna přímo v jednotlivých tematických domech. Vesnička se nachází na dohled od Dubajské zátoky.

Zlatý trh
Užívat dovolenou v Dubaji a nezajít se alespoň „mrknout“ na slavný zlatý trh? Hřích. Každý den se ve staré části Dubaje schází tisíce obchodníků a turistů z celého světa. Safíry, náhrdelníky z bílého zlata, hodinky od předních návrhářů. 21 karátové kousky upoutávají ve výlohách doslova na každém kroku. Drtivou většinu šperků lze právě zde pořídit až o polovinu (někdy i více) levněji než kdekoliv jinde na světě, hlasité dohadování se o konečné ceně patří k místnímu bontonu. Nejlepším časem pro návštěvu trhu je až po poledni, před zavírací dobou, kdy jdou ceny nabízeného zlata dolů. Kdo nemá žaludek na zdlouhavé gestikulování a dohady, může se jenom kochat.

Mall of the Emirates
Příznivci nakupování všeho druhu si nesmí nechat uniknout obrovské a ultramoderní nákupní centrum Mall of the Emirates, otevřené v roce 2005. Leží v samém centru Nové Dubaje a zabírá 223,000 m2! 450 obchodů, 70 restaurací, vnitřní lyžařský areál, umělecká galerie, multikino, velké divadlo, hotel s 900 pokoji, tenisové kurty, soustava bazénů – to vše pod jednou střechou otevřené až do 10 večer.

Šejkův dům Sheikh Saeed´s House
Šejkovo sídlo z roku 1894 je jednou z nejvýznamnějších dubajských památek. Královská rezidence je situována blízko Dubajské zátoky.
Tipy od Dovolena.cz: Při své dovolené v Dubaji nevynechejte ani Dubajské muzeum, rozsáhlé dětské centrum Magic planet, Bastakiyjskou část Dubaje s původní architekturou či zdejší ZOO.

Kde se odpočívá?

Přímo ve středu všech památek a turistických atrakcí leží Al Nasr Leisureland – odpočinkové centrum na 48 akrech, plné sportovního vyžití, můžete tu ale jen tak lenošit v přírodě. Dá se tu stihnout boxování, plavání i jízda na ledních bruslích.

Pokračujte na:
Dovolená.cz