Bezpečnost v zemi a drogová problematika

Bezpečnostní vakuum

Málokde na světě je tak bezpečno jako v zemi slonů. Thajské autority velmi dbají na to, aby se zde každý návštěvník cítil dobře, bezpečně a rád se do země vrátil. Kriminalita je opravdu na nízké úrovni. Mírně pochybná je oblast severního Thajska, kde se pěstuje opium a zde se také nachází neklidná hranice s Kambodžou.

Jinak je buddhistické Thajsko mírumilovnou zemí s mimořádně přátelským obyvatelstvem, jehož náboženství přímo nabádá k ochotě, přívětivosti a dobrým vztahům jak ke spoluobyvatelům, tak k cizincům. Usměvavé Thajce si bez nadsázky každý turista ihned zamiluje a ze země odjíždí s úsměvovým syndromem.

Drogové zákony

Jak již bylo řečeno, Thajsko nabízí poměrně obstojný poměr zajímavostí a bezpečností úrovně. Brutální přepadení, ozbrojené útoky na turisty tak běžné v jižní Americe jsou zde prakticky vyloučeny. S jednou výjimkou, nesmíte se zaplést do drogové problematiky. Rozhodně se nenechte zlákat rádoby atraktivními nabídkami na transport drog. V roce 1979 byl přijat tzv. Narkotikový zákon, který upravuje tresty za manipulaci s drogami. Zákon dělí drogy do pěti kategorií, podle síly závislosti a škodlivosti na zdraví.

Už za pašování několika gramů heroinu se trest může pohybovat od 30 let vězení až k trestu smrti. Tresty ve výši desítek let a doživotí jsou zcela běžné i u jiných kategorií drog. Dost často se objevují drogy zejména ve formě amfetaminových prášků, které do země proudí ze soudního Myanmaru. Sever země je nechvalně známý tzv. zlatým opiovým trojúhelníkem, který je ale dosti nehmatatelný, pokud by se na něho někdo chtěl jet podívat. Jediné, co zde najdete, je Muzeum opia.

Sexuální turistika

Thajsko je cílem mnoha turistů z celého světa a celá řada z nich sem přijíždí za účelem zábavy. Obvykle sexuálního povyražení, jímž je země pověstná. Masáže klasické i erotického ladění, krásné, drobné a velmi loajální společnice na noc, den i měsíc, noční kluby, bary, slavné sexuální adresy a to vše za ceny více než pohádkové … toto udělalo z poměrně religiózní země, jakou Thajsko nepochybně je, nejznámější sexuální ráj světa.

Bangkok je například proslavený ulicí Patpong, kde čekají masážní salóny, noční kluby, erotická představení a krásné Thajky. Vstup nebývá zpoplatněn, ale nápoje a dívky na něco přijdou.

Pokračujte na:
Dovolená.cz